Firma Arturia już od dawna znana jest z wysokiej jakości wirtualnych instrumentów wiernie odwzorowujących analogowe i cyfrowe klasyki świata syntezatorów.

W najnowszej odsłonie V Collecion 5 nie dość, że unowocześniono autorski system emulacji TAE, zapewniając jeszcze większą wierność, przearanżowano grafikę, to jeszcze dodano kolejne, wyjątkowe instrumenty, zwiększając ich liczbę do 17.

Zmiany objęły przede wszystkim wygląd samego “studia”, a więc Analog Lab, które jest jeszcze czytelniejsze i – jak przystało na lidera – skalowalne do rozdzielczości 4k/Retina. Już przy aktualizacji samego Analog Lab mamy dostęp do ponad 5000 gotowych barw wszystkich instrumentów z możliwością ich edycji i zapisywania.

Zmieniono także wygląd modułów, takich jak wspomnianego wcześniej “studio” i podglądu stanu elementów kontrolnych (przydatne nie tylko dla posiadaczy klawiatur KeyLab i MiniLab), ponieważ uproszczono opcję MIDI Learn. Teraz raz zapisane ustawienia będą mogły być przywoływane w każdym programie DAW.

Silnik TAE odpowiedzialny za dźwięk instrumentów (modelowanie fizyczne) również poddano gruntownej modernizacji, co pociągnęło za sobą jeszcze większy (o ile się da) realizm brzmień. Najlepszym przykładem jest filtr wirtualnego MiniMooga… Ciarki przechodzą 🙂

top

Oprócz standardowego do tej pory zestawu instrumentów: syntezatorów analogowych – ARP 2600 V, CS-80V, JUPITER-8V, Matrix-12 V, Mini V, Modular V, Prophet V i SEM V; cyfrowego Prophet VS; pianina elektrycznego Wurli V; organów elektrycznych VOX Continental V oraz Solina V – string-maszyny, otrzymujemy zupełnie nowe i rewelacyjnie brzmiące:

  • B-3V: chyba najlepsze odwzorowanie organów elektrycznych, z drawbarami i całą dobrocią
  • Farfisa V: legendarne wręcz organy, których nie trzeba przedstawiać
  • Piano V: fortepian oparty na modelowaniu fizycznym z drewnianym czy metalowym pudłem rezonansowym, mnóstwem opcji modyfikacji dźwięku itp. – REWELACJA!
  • Stage 73V: elektryczne pianino z lat 60/70, ale również z paletą nowoczesnych brzmień
  • Synclavier V: dzięki współpracy z programistą oryginalnego Synclviera – Cameronem Jonesem, otrzymujemy jedyną i najwierniejszą kopię tego unikalnego instrumentu opartego na syntezach FM i addytywnej

Uaktualnienie Analog Lab jest darmowe. Pakiet V Collection 5 w promocyjnej cenie to 300 Euro (standardowo 499 Euro), a uaktualnienie z wersji V Collecion 4 to tylko 199 Euro. Oczywiście poszczególne instrumenty można kupować / uaktualniać “na sztuki”.

end

Więcej na stronie: www.arturia.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here