Antelope Atlas i8 – wielka niespodzianka od Antelope Audio!

0
Antelope-Atlas-i8

Antelope Audio od dłuższego czasu zapowiadała nowe produkty, które ujawni podczas targów NAMM2023, ale chyba nikt nie spodziewał się, że będą to… pierwsze monitory studyjne w ofercie firmy! 

Antelope Audio Atlas i8 to nazwa pierwszego modelu aktywnych monitorów studyjnych w ofercie firmy. Jest to trójdrożna konstrukcja, obejmująca dwa głośniki niskotonowe o średnicy 8“ – umieszczone jeden za drugim w tzw. układzie izobarycznym – plus koaksjalny driver odpowiadający za reprodukcję częstotliwości środkowych i wysokich we wspólnej osi. Dzięki temu Atlas i8 można umieścić w pozycji pionowej jak i poziomej bez zjawiska niekorzystnych przesunięć fazowych.

Antelope-Audio-Atlas-i8

Końcówka bi-amp w klasie D napędza woofery mocą 200 W, a głośnik średnio-wysokotonowy mocą 100 W, oferując maksymalny SPL w wysokości 117 dB. Oprócz tego Atlas i8 wyposażono w nowoczesny układ DSP z 4-pasmowym korektorem, a także funkcjami dim, mute, regulacją poziomu oraz opóźnienia sygnału – wszystko to kontrolowane na panelu tylnym lub za pośrednictwem aplikacji i połączenia USB z komputerem. 

Poza standardowymi złączami audio (XLR/TRS combo) Antelope Atlas i8 obsługuje także cyfrowy protokół AES/EBU z wysokiej jakości konwersją aż do 192 kHz i taktowaniem, z jakiego słyną interfejsy Antelope Audio. Przewidywana cena Atlas i8 to około 4500 dolarów za parę, nie ulega więc wątpliwości, że producent mierzy wysoko ze swoimi debiutanckimi monitorami, biorąc na celownik przede wszystkim profesjonalnych użytkowników.

Więcej szczegółów
Producent: https://en.antelopeaudio.com
Dystrybutor: https://musictoolz.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj