AKAI MPC Software 2.1 – co nowego przynosi aktualizacja?

0

Beat maszyny AKAI MPC to coraz popularniejsze rozwiązania zarówno w studio nagrań jak i występach na żywo. Rodzina MPC doczekała się właśnie aktualizacji oprogramowanie do wersji 2.1. Urządzenia objęte nowym softem to MPC Live oraz MPC X. Wyjaśniamy co wnosi aktualizacja.

Dystrybutor AKAI MPC udostępnił właśnie informację, w której szczegółowo wyjaśnia, co ulegnie zmianie, co zostało dodane i jakie usprawnienia zostały wprowadzone.


W komunikacie czytamy:

Przedefiniowanie twórczej perspektywy i napędzanie MPC X i MPC Live w trybach: autonomicznym i kontrolera – to właśnie stworzone na nowo oprogramowanie MPC 2.1 firmy Akai Professional; nowatorski pakiet produkcyjny, łączący możliwość 128-ścieżkowego sekwencjonowania, time-stretching w czasie rzeczywistym, funkcję wyzwalania klipów, zaawansowane możliwości edycji MIDI, obsługę VST w trybie kontrolera, działanie jako autonomiczna aplikacja na komputerach Mac i PC, zaawansowane funkcje samplowania oraz edycji/nagrywania audio, bezproblemową integrację z DAW, przeprojektowany interfejs graficzny i wiele więcej. Jeśli chcesz uwolnić się od produkcji muzyki na komputerze lub szukasz idealnego kontrolera do twórczych poszukiwań bazujących na programie DAW, MPC 2.1 Software daje największy poziom twórczej wszechstronności.

Firma Akai Professional ogłosiła dużą aktualizację oprogramowania/firmware’u dla najmłodszych członków legendarnej linii produktów MPC: MPC Live i MPC X.

Nowa aktualizacja 2.1 wprowadza kilka potężnych funkcji przydatnych w produkcji i grze na żywo, w tym: możliwość eksportowania rozszerzeń MPC Expansion Pack do trybu samodzielnego i przeglądania ich przy pomocy dotykowego interfejsu, z całkowicie nową listą obrazkową (kafelki), przeprojektowaną funkcją Q-Link z sekwencerem krokowym w trybie samodzielnym, funkcją Pitch Quantize, obsługę wielu okien wtyczek i wiele więcej.

Cechy

 • Eksport rozszerzeń Expansion Pack do trybu samodzielnego – użytkownicy mogą teraz eksportować rozszerzenia zainstalowane w ich oprogramowaniu na komputerze do działającego samodzielnie MPC Live/X.
 • Przeglądanie rozszerzeń MPC Expansion Pack przy pomocy dotykowego interfejsu z całkowicie nową listą obrazkową (kafelki).
 • Usprawniona integracja Q-Link z sekwencerem krokowym MPC – w trybie sekwencera krokowego użytkownicy mogą teraz regulować poziom velocity każdego kroku przy użyciu gałek Q-Link, gdy tryb Q-Link ustawiony jest na Screen
  • Snap: Relative lub Absolute – zdarzenia na siatkach audio i MIDI można teraz kopiować ze względnym (Relative) lub bezwzględnym (Absolute) przyciąganiem. W przypadku ustawienia przyciągania względnego zdarzenia będą przesuwane z uwzględnieniem oryginalnej pozycji czasowej zdarzenia z dodaną aktualną wartością TC, w przypadku ustawienia Absolute zdarzenia będą przesuwane do najbliższego podziału rytmicznego TC
 • Pitch Quantize – użytkownicy mogą teraz wymusić dopasowanie dźwięków w danej ścieżce do wybranej skali
 • Wiele okien z interfejsami graficznymi wtyczek – użytkownicy mogą teraz otwierać kilka okien wtyczek naraz.
 • Obwiednie wzmacniacza dla Drum i Keygroup mają teraz szybszy atak.
 • Metronom ma teraz dostęp do wyjść mono w obu wersjach: samodzielnej i komputerowej.
 • W edytorach Grid Edit i Audio Edit można teraz wycinać, kopiować i wklejać zaznaczone zdarzenia. W obu edytorach: siatki i audio, przytrzymaj sprzętowy przycisk Shift, aby wyświetlić na interfejsie dotykowym dodatkowe klawisze funkcyjne.
 • W trybie autonomicznym MPC Live lub X można teraz ładować progresje akordów użytkownika.
 • Tryb Q-Link jest teraz zapisywany i przywoływany w powiązanym projekcie.
 • Aktualizacja oprogramowania komputerowego i sprzętowego będzie dostępna do pobrania za darmo z akaipro.com dla wszystkich zarejestrowanych użytkowników MPC Live i MPC X w lutym 2018 r.

Jeśli chcielibyście poznać rodzinę MPC, zachęcamy również do naszego artykułu zatytułowanego Nowa generacja AKAI MPC X i MPC Live, dwie niezależne stacje robocze

Więcej info:
Producent: www.mpc.akaipro.com
Dystrybutor: www.audiostacja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here