Ableton Note: nowa aplikacja do produkcji muzyki na iOS!

318

Ableton Note to najnowsza aplikacja na system iOS, przeznaczona do produkcji muzycznej na wczesnym etapie procesu jej tworzenia. Oferuje bardzo przyjazny i intuicyjny interfejs obsługi, a także możliwość przesyłania sesji do dalszej obróbki w Ableton Live!

Abletone Note oferuje wiele muzycznych punktów wyjścia. Jest wyposażony w kilkadziesiąt zestawów perkusyjnych i jeszcze więcej instrumentów znanych z Ableton Live. Użytkownicy mogą również tworzyć własne brzmienia, nagrywając otaczający ich świat prosto na aplikację Note. Dla tych, którzy chcą dalej rozwijać swoje pomysły, integracja z Ableton Cloud umożliwia przesyłanie sesji bezpośrednio do przeglądarki Ableton Live.

Note zawiera 56 zestawów Drum Sampler, które można odtwarzać bezpośrednio za pomocą 16-padowej siatki na ekranie dotykowym urządzenia, z dostępnymi narzędziami kwantyzacji i podsuwania, aby uporządkować luźne taktowanie. W zestawie znajduje się również 261 dźwięków syntezatorów i 36 instrumentów Melodic Sampler, które można odtwarzać polifonicznie za pomocą siatki z 25 padami lub piano roll. Można dodać dodatkowe warstwy instrumentów, a użytkownicy mają dostęp do szeregu parametrów i efektów, aby kształtować swoje dźwięki.

Ableton-Note

Ableton Note app przeznaczona jest na smartfony (iPhone) i tablety (iPad) firma Apple z systemem co najmniej w wersji 15.0. Cena wynosi 5.99 USD (ok. 29 PLN).

Więcej szczegółów: https://www.ableton.com/note