Teenage Engineering Pocket Operator dla Google Pixel

224
Teenage-Engineering-Pocket-Operator-dla-Google-Pixel

Firma Teenage Engineering we współpracy z Google opracowała pomysłową aplikację do tworzenia muzyki poprzez edytowanie i przetwarzanie materiału wideo na telefonach Pixel.

Zabawa z Teenage Engineering Pocket Operator zaczyna się od nagrania lub zaimportowania dowolnego klipu wideo. Dzięki algorytmowi opartemu na sztucznej inteligencji materiał jest automatycznie cięty na kawałki na podstawie występujących w nim dźwięków, które są następnie przypisywane do intuicyjnie oznaczonych klawiszy – teraz możemy z nich stworzyć własny beat, melodię czy inne elementy muzyczne za pomocą sekwencera lub wyzwalania sampli ręcznie w czasie rzeczywistym, w tym także grania melodii używając różnej wysokości dźwięków, zgodnie z ustaloną tonacją utworu.

Ale to dopiero początek, bo dochodzi do tego jeszcze mikser, modulacje oraz inne efekty audio i wideo, za pomocą których nawet bez znajomości zasad muzyki czy edycji filmów możemy w mig stworzyć oryginalny utwór jednocześnie z teledyskiem – i to zupełnie za darmo… pod warunkiem, że posiadamy telefon Google Pixel (5 lub nowszy), bo jak na razie Teenage Engineering Pocket Operator dostępny jest jedynie na tej platformie.