MOOG Claravox Centennial na setną rocznicę przełomowego instrumentu Theremin

0

Moog Music przedstawia nowy instrument z limitowanej edycji. Claravox Centennial, bo o nim mowa, został skonstruowany w setną rocznicę powstania theremina – przełomowego instrumentu elektronicznego wynalezionego przez rosyjskiego fizyka i wynalazcę Lwa Termena.

To właśnie ten instrument nadawał nieziemskie brzmienie ścieżkom filmowym i telewizyjnym z ubiegłego wieku. Instrument był niezastąpiony w muzyce awangardowej i ilustrowaniu doniosłych wydarzeń. Zmienił bieg historii muzyki oraz doprowadził do opracowania przez Dr Boba Mooga syntezatora modularnego. Claravox Centennial nazwany jest na cześć wspaniałej wirtuozki theremina – Clary Rockmore.

Instrument pozwala na nieograniczone artystyczne eksploracje dźwiękowe i z całą pewnością zadowoli najbardziej wymagających wykonawców. Artyści docenią wiele przemyślanych szczegółów w konstrukcji nowego Claravox Centennial, takich jak wejścia i wyjścia DIN MIDI, USB i CV do integracji z programami DAW, sterowanie zewnętrznymi źródłami dźwięku, pamięć ustawień na panelu przednim do natychmiastowego przywoływania ulubionych dźwięków i ustawień, czy kwantyzacja wysokości dźwięku.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.moogmusic.com
Dystrybutor: https://audiostacja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here