Jakość i zaufanie! Odsłuchy Genelec w RMF FM

0

Jakość i zaufanie! Na tych dwóch wartościach warto budować przyszłość każdej marki. Genelec o tym Wie doskonale. Kolejny dowód mocnej pozycji tego producenta na rynku to jego odsłuchu w grupie RMF FM!

Sprzęt i oprogramowanie służące do rejestracji, edycji i emisji dźwięku są jednymi z najbardziej kluczowych elementów wyposażenia radia. Nic więc dziwnego, że każda zmiana jest traktowana bardzo poważnie, a pod uwagę brane są oferty najlepszych producentów. Kilka lat temu w grupie RMF FM zdecydowano się na wymianę systemu odsłuchu dźwięku na monitory Genelec. „Przez długi czas korzystaliśmy z innych monitorów, ale zaczynał się robić problem z wymianą znajdujących się w nich przetworników. Monitory Genelec usłyszałem podczas targów AES i zakochałem się w ich brzmieniu”, podkreśla Niepielski. W studiu, gdzie realizowane są Fakty zainstalowano parę Genelec 8330, a w reżyserce do odsłuchu służą współosiowe trójdrożne monitory 8351 z systemem automatycznej kalibracji SAM. Stosowanie modelu 8351 pozwala na uniknięcie błędów spowodowanych zabarwieniem odsłuchu przez akustykę pomieszczenia. Ten sam model umieszczono w pozostałych studiach emisyjnych RMF, a także w studiu produkcyjnym.

Na Kopcu Kościuszki znajduje się też 12 studiów montażowo-lektorskich, czyli małych, odizolowanych akustycznie pomieszczeń, w których redaktorzy mogą dokonywać rejestracji i edycji ścieżek dźwiękowych. Na wyposażeniu pomieszczeń znajdują się zestawy 8010 i 8320. W radiu pracuje w sumie ok. 50 zestawów fińskiego producenta.„Mamy tu szereg zestawów Genelec – zarówno w studiach, jak i pomieszczeniach do montażu oraz wozach transmisyjnych. The Ones operują w pełnym paśmie, dają wyjątkowo czytelny dźwięk i można je optymalnie skalibrować do pomieszczenia, w którym pracują. Dla naszych potrzeb nie wymagają subwoofera i doskonale spełniają swoją rolę”, podsumowuje Michał Niepielski.

Więcej szczegółów:
Producent: www.genelec.com
Dystrybutor: www.konsbud-audio.pl/genelec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj