Głośniki Genelec 4030C w szwedzkiej restauracji Joan’s Café

0

Dziś trochę lifestylowo, trochę designersko, ale przede wszystkim muzycznie. Otóż szwedzka restauracja o nazwie Joan’s Café, postanowiła zaopatrzyć się w cały system nagłośnieniowy, składający się aż z 18 głośników firmy Genelec. Wybór padł na wysublimowane w estetyce modele 4030C w kolorze złotym.

Całe przedsięwzięcie właściciela restauracji było nad wyraz karkołomne. Pierwszym z problemów było nagłośnienie wszystkich sal restauracji głośnikami na tyle dobrymi, by w dowolnym miejscu brzmiały one wyśmienicie.
Drugim problemem była uroda głośników. Otóż bazą kolorystyczną restauracji jest wszechobecny kolor złoty.
Trzecim problemem i chyba najtrudniejszym do rozwiązania było sterowanie. Restaurator wymagał oprogramowania, które obsłużyłoby nie tylko dźwięk, ale i oświetlenie. Tutaj zdecydowano się na rozwiązanie “konsoli” softwarowej zainstalowanej w tablecie.

Wybór padł na firmę Genelec i model 4030C.
Znakomita seria, która poza świetnymi parametrami odsłuchowymi oferuje jeszcze mnogość wykończeń kolorystycznych (dokładnie 120 kolorów RAL), w tym oczywiście wykończenie w kolorze złotym.
Wracając jednak do możliwości odsłuchowych głośników Genelec 4030C.
Restauracji zależało na elastyczności sprzętu, gdyż w ciągu dnia restauracja jest klasycznym miejscem, w którym spokojnie można zjeść i napić się z delikatną muzyką w tle. Wieczorem natomiast, staje się klubem z prawdziwego zdarzenia, gdzie muzyka gra nieprzerwanie i głośno.
Instalacją systemu zajęła się szwedzka firma Lefflers AV.

Cały artykuł znajdziecie pod adresem www.genelec.com/joans-cafe-goes-gold-genelec

Więcej szczegółów:
Producent: www.genelec.com
Dystrybutor: www.konsbud-audio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj