Dźwięk binauralny w produkcji podcastów

0

Podcasty, które stają się coraz popularniejszą formą przekazu i poważną alternatywą dla tradycyjnego radia, mogą oferować nie tylko ciekawe i wartościowe treści, ale i całkiem niezłą rozrywkę, wciągającą słuchaczy nawet w dość intensywne dźwiękowe doznania.

Jednym z przykładów kreatywnego wykorzystania efektów dźwiękowych do zilustrowania narracji i budowania napięcia może być brytyjski podcast Amazing War Stories. Opowiada on prawdziwe historie z czasów II wojny światowej z wykorzystaniem przestrzennego dźwięku w technologii binauralnej, który zabiera słuchaczy prosto na linię frontu!

W naszym odczuciu podcasty to idealna platforma do wykorzystania dźwięku 3D, ponieważ wiele osób słucha ich na słuchawkach” – mówi Luke Hatfield z firmy Vaudeville Sound zapewniającej filmowej klasy efekty dźwiękowe dla Amazing War Stories.

Aspekt binauralny naprawdę wzbogaca odbiór scen, na przykład kiedy odległe salwy z karabinu maszynowego MG42 nagle pojawiają się na godzinie 10:00, a kule przelatują wokół nas. Wiele ludzi nigdy nie miało do czynienia z trójwymiarowymi efektami dźwiękowymi w tym kontekście, dlatego możliwość zaprezentowania ich w podcaście jest dla nas bardzo ekscytująca i na pewno mocno uatrakcyjni doświadczenie słuchaczy.

Zachęcamy do sprawdzenia tego na własne uszy i posłuchania Amazing War Stories, szczególnie że dochód z podcastu ma wesprzeć brytyjskie muzea cierpiące z powodu restrykcji związanych z pandemią COVID-19.

http://www.amazingwarstories.com
https://www.vaudeville.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here