Airbit Search by Sound – przełom w wyszukiwaniu muzyki?

0
Airbit Search by Sound

Internetowa platforma dla producentów muzycznych o nazwie Airbit wprowadziła nowe narzędzie Search by Sound, ułatwiające wyszukiwanie muzyki jak najlepiej dopasowanej do potrzeb klienta.

Własnoręczne poszukiwanie w bazach muzyki oryginalnych utworów instrumentalnych, podkładów czy „bitów“ w stylu popularnego artysty może być bardzo czasochłonne i nie zawsze prowadzić do oczekiwanego celu. 

Dlatego Airbit zdecydował się ułatwić to swoim użytkownikom, oferując funkcję Search by Sound, która pozwala na wklejenie linku z YouTube, Spotify, Soundcloud lub Vimeo do utworu wzorcowego i uzyskanie od razu szeregu propozycji spełniających podobne kryteria.

airbit-search-by-sound

Specjalnie opracowany algorytm wykorzystuje uczenie maszynowe do analizy nagrań i ustalenia wspólnych cech porównywanych utworów, aby zaproponować wyniki jak najbardziej zbliżone brzmieniem, stylem czy tempem.

Takie rozwiązanie nie tylko pozwala zaoszczędzić sporo czasu, ale też otwiera nowe, ciekawe możliwości zarówno przed twórcami, jak i nabywcami instrumentalnych podkładów muzycznych w stylu zbliżonym do najpopularniejszych artystów danego gatunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj