Wiedeński Das Werk uzbrojony w Alcons Audio

0

Założony w roku 2006 klub muzyczny Das Werk to jedno z najważniejszych ognisk alternatywnej kultury i sztuki w stolicy Austrii. Od niedawna jest to kolejny wiedeński punkt, w którym można usłyszeć system nagłośnieniowy Alcons Audio.

W 2018 roku wiedeńska firma Pro Performance została poproszona o stworzenie koncepcji systemu audio dla Das Werk, która pasowałaby do sąsiednich obiektów, w tym znanych klubów The Grelle Forelle, FLEX, SASS Music Club i The Loft. Firma Pro Performance wcześniej wyposażyła te lokale w systemy tej marki, dzięki czemu Alcons Audio cieszy się znakomitą reputacją w Wiedniu.

„Klient potrzebował nowego, skutecznego rozwiązania dźwiękowego, które byłoby wystarczająco elastyczne zarówno na koncerty na żywo, jak i imprezy DJ-skie w wielu różnych gatunkach. Szczególnym problemem było to, że scena znajdowała się w rogu pomieszczenia, co stwarzało wiele wyzwań akustycznych. Przyjrzeliśmy się wszystkim dostępnym rozwiązaniom i wybraliśmy dwa grona składające się z trzech modułów liniowych Alcons RR12. Dostarczały bardzo precyzyjny, zunifikowany dźwięk w całej przestrzeni, bez wytwarzania niepożądanego hałasu na scenie.”

mówi Wolfgang Sauter z Pro Performance

System Alcons RR12 zawiera wysokowydajny, 12-calowy głośnik niskotonowy firmy Alcons, w połączeniu z wstęgowym przetwornikiem RBN602 do odtwarzania wysokich częstotliwości. Moduły RR12 to idealne połączenie z narożną konstrukcją subwoofera. Ten niestandardowy, zbudowany na zamówienie pionowy subwoofer 12 x 15” był kolejnym projektem Wolfganga, który również zapewniał jednolitą odpowiedź niskich częstotliwości w całym pomieszczeniu.

Na rezultaty nie trzeba było długo czekać: w 2018, 2019 i 2020 roku Das Werk został wybrany najlepszym klubem w Austrii w plebiscycie FM4, austriackiej stacji radiowej zajmującej się muzyką alternatywną.

Instalacja frontowa Alcons Audio w Das Werk okazała się takim sukcesem, że w tym roku firma Pro Performance została poproszona o zainstalowanie systemu odsłuchowego Alcons dla DJ-ów. „Ponieważ jest to niewielka scena narożna, klient potrzebował systemu monitorowego, który byłby wydajny, a jednocześnie kompaktowy” – mówi Wolfgang.

Zainstalowano cztery 5-calowe monitory Alcons VR5 z dwoma uniwersalnymi 12-calowymi monitorami Alcons VR12. To rozwiązanie, które od razu zyskało popularność u Josefa Sotriffera, DJ-a, producenta i technika audio Das Werk.

„Mogę szczerze powiedzieć, że nie znam żadnych innych monitorów scenicznych, które odtwarzałyby każdy szczegół dźwięku tak dokładnie, jak Alcons VR12 i VR5. Nawet na wysokich poziomach słucha się ich bardzo przyjemnie. Najbardziej zaskoczyła mnie intensywność VR5. Mimo niewielkich rozmiarów świetnie sprawdzają się jako monitory dla zespołów rockowych, popowych czy soulowych. Praca z całym systemem to świetna zabawa.”

dodaje Wolfgang

„To niesamowity system dźwiękowy, który sprawi, że praca profesjonalnych DJ-ów zabrzmi tak, jak zamierzają”, dodaje znany producent, DJ i promotor Gerald Wenschitz, który rocznie organizuje około 30 nocy klubowych w Wiedniu.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.alconsaudio.com
Dystrybutor: https://aplauzaudio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj