Tascam TM-70 i TM-82 – dwa nowe mikrofony dynamiczne

0

Wychodząc naprzeciw potrzebom podcasterów, youtuberów, streamerów, a także domowych studiów nagrań i koncertujących muzyków, firma Tascam przedstawia dwa nowe mikrofony dynamiczne: TM-70 i TM-82.

Tascam TM-70 to mikrofon dynamiczny o wysokiej kierunkowości – zastosowana charakterystyka superkardioidalna minimalizuje niechciane dźwięki z otoczenia i pogłos pomieszczenia. Jego pasmo zostało zoptymalizowane do głosu ludzkiego, dlatego polecany jest przede wszystkim osobom tworzącym podcasty, prezentacje wideo czy nagrania lektorskie, a także do komunikacji za pośrednictwem streamingu.

Tascam TM-82 to również mikrofon o kapsule dynamicznej, ale przeznaczony bardziej do zastosowań muzycznych, w tym nagrywania lub nagłaśniania wokalu oraz instrumentów akustycznych. Kardioidalna charakterystyka kierunkowa zmniejsza ryzyko sprzężeń zwrotnych, ale też pozwala wykorzystać tzw. efekt zbliżeniowy dla uzyskania cieplejszego i “grubszego” głosu, dlatego ten mikrofon również sprawdzi się do zastosowań podcastowych.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.tascam.eu/pl
Dystrybutor: https://polsound.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here