System nagłośnieniowy RCF HDL50-A na lodowisku Bridgestone Arena!

0

EDISON, NEW JERSEY – Po raz pierwszy od 20 lat drużyna hokejowa NHL wygrała wszystkie mecze ligowe NHL w fazie playoff. Ten zespół to: Nashville Predators. Miejsce: Bridgestone Arena. My jednak zupełnie nie o tym… 🙂

Emocje buduje zespół, a jest to bezpośrednio związane z odbiorem fanów w danym obiekcie. “AV jest integralną częścią tych doznań”, zauważa starszy dyrektor ds. Operacji technicznych, Ben Bosse. “To więcej niż integracja, jest to kwestia esencjonalna”, przypisując muzykę i wideo jako znaczącą część “całkowitego odbioru meczu”, związanego zarówno z produkcją przed meczem, jak i po meczu oraz nawołując tłum podczas przerw w akcji gry.

Zgodnie z ankietą fanów ESPN Ultimate Standings z ubiegłej jesieni, “Bridgestone Arena znalazła się na szczycie listy efektownych stadionów i wygląda na to, że będzie się dalej piąć w górę”, ponieważ kierownictwo już ogłosiło plany ulepszenia areny.

Miks realizuje Durrell Sports, konsultant stadionu sportowego z siedzibą w Nashville.

Bridgestone od zawsze było ulubionym miejscem w naszej firmie. Byliśmy z nimi połączeni, będąc głównym konsultantem dźwiękowym, wynajmując sprzęt audio, dostarczając usługi medialne oraz sprzęt audio przez ostatnie dwanaście lat. Oglądanie sukcesu obiektu (ocenianego w pierwszej piątce najpopularniejszych stadionów w kraju przez 10 lat) i sukcesu zespołu Predators było tym bardziej ekscytujące.

– mówi szef Durrell John Horrell.

Durrell był zaangażowany w wybór oryginalnego systemu 12 lat temu. Po tak długiej i intensywnej eksploatacji system wymagał modernizacji. Kierownictwo obiektu podjęło decyzję o poszukiwaniach nowego systemu. Kiedy na rynku pojawił się wielkoformatowy system liniowy HDL50-A marki RCF, Horrell czuł, że to może być właśnie to!

“Większość firm buduje systemy liniowe dla branży koncertowej do pracy na żywo. Biorąc pod uwagę rozmiar hali, chcieliśmy uzyskać dźwięk o jakości trasy w przyjaznym dla instalacji rozwiązaniu. Również stosunek kosztów do wydajności systemu RCF sprawił, że wybór był jeszcze łatwiejszy.” – mówi Horrell

RCF HDL50-A to potężny aktywny moduł Line Array na duże Eventy, zarówno w pomieszczeniach jak i w plenerze. Wyposażony jest w dwa 12″ woofery, cztery symetrycznie rozstawione 6,5″ głośniki średnio tonowe, oraz dwa 2″ drivery o mocy 2200W RMS, co razem z wbudowanym potężnym cyfrowym wzmacniaczem o mocy 4400W przekłada się na wyśmienitą jakość odtwarzanego dźwięku przy bardzo wysokim ciśnieniu akustycznym. Zastosowanie zaawansowanych magnesów neodymowych i przełomowej nowej konstrukcji obudowy z lekkiej sklejki oraz polipropylenu, dało wyjątkowo niską wagę, zaledwie 56kg.

Durrell poprosił RCF o prezentację systemu na żywo – przygotowując system do pracy na arenie na czas playoffów. Pokładał w nim dużą nadzieję, a kierownictwo Bridgestone wierzyło w to, że jest to świetne, dające wrażenie rozwiązanie, które pozwoli przejść przez rozgrywki play-off i znacznie zwiększyć doznania fanów.

W ciągu sześciu dni od ostatecznej decyzji stary system został zastąpiony nowym rozwiązaniem. Jak zauważa Horrell, system RCF dał nam dźwięk znacznie bardziej dynamiczny przy niskich częstotliwościach, które nigdy nie był częścią wrażeń dla fanów Predatora.

Kolejnym powodem, dla którego Horrell kierował się w stronę RCF, było profesjonalne wsparcie producenta RCF. Firma wysłała inżynierów odpowiedzialnych za HDL50-A, którym udało się bardzo dobrze dostroić system. Podsumowując… Doping tłumu zwiększył się do 107 dB! 🙂

“Jestem dumny, że udało nam się osiągnąć pożądany efekt na Bridgestone. To właśnie starał się zapewnić Durrell, jako firma. Innowacja, która czyni coś wyjątkowego dla fanów i sportowców. Każdy może dobrać głośniki – Durrell dobiera emocje, które ustanawiają rekordy.” – kończy Ben Bosse

Więcej info:
Producent: www.hdlsystem.rcf.it
Dystrybutor: www.arcadeaudio.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here