Sennheiser System Digital 6000: Bezpłatna aktualizacja i drugi port DANTE!

0

Firma Sennheiser poinformowała o bezpłatnej aktualizacji oprogramowania, wprowadzającej istotne ulepszenia dla odbiorników EM 6000, wchodzących w skład bezprzewodowych systemów mikrofonowych Digital 6000.

Co nowego?

Nowa aktualizacja oprogramowania sprzętowego do wersji 2.0 udostępnienia użytkownikom systemu Digital 6000 funkcję Command lub talkback. Niezależnie od tego, czy artysta chce komunikować się z inżynierem systemu monitoringu czy też wydawca audycji potrzebuje linii talkback z reporterem w terenie, Digital 6000 pozwala zapewnić niezawodną komunikację przy zachowaniu wysokiej jakości transmisji audio.

Aby skorzystać z kanału talkback użytkownicy mają wybór kilku opcji nadajnika: można użyć specjalnego nadajnika ręcznego SKM 9000 COM lub poprzez podłączenie przewodu command KA 9000 COM przekształcić nadajniki bodypack SK 6000 lub SK 9000 w posiadające funkcjonalność „COM-ready”.

Dowolne wyjście odbiornika może być bez żadnych ograniczeń przypisane jako kanał talkback i zaprogramowane do działania w trybie „push to talk” lub „push to mute”. W przypadku odbiorników EM 6000 DANTE wspierane są dwa kanały Dante. Na ekranie odbiornika pojawi się ikona „COM”, która informuje, że używana jest funkcja Command. Kolory tej ikony zostaną zamienione, gdy zostanie wciśnięty przycisk command na nadajniku lub przewodzie KA 9000 COM.

Nowa wersja firmware’u 2.0 ulepsza również funkcję Auto Setup systemu Digital 6000. W tym przypadku możliwe jest przekazywanie ustawień synchronizacji nadajnika z jednego odbiornika master do wszystkich powiązanych odbiorników. Została też wprowadzona zupełnie nowa opcja synchronizacji „Frequency Only”, która powoduje zmianę częstotliwości transmisji, pozostawiając wszystkie inne ustawienia bez zmian.

Nowe oprogramowanie zapewnia również funkcję Audio Mute dla odbiornika oraz lekkie podświetlenie dla wszystkich przycisków i przełączników funkcyjnych, co ułatwia pracę w ciemnym otoczeniu.


Nową wersję firmware’u 2.0 dla wszystkich odbiorników EM 6000 można pobrać na stronie: https://en-de.sennheiser.com/service-support-services-software-downloads


Drugi port Dante!

Drugi port Dante dostępny w nowym odbiorniku EM 6000 DANTE jeszcze bardziej podnosi niezawodność działania przez umożliwienie funkcjonowania sieci redundantnej. Ten port może być także użyty do łańcuchowego połączenia kilku odbiorników. Użytkownicy Digital 6000 DANTE, którzy preferują odbiornik typu Dante z dwoma portami, mogą skorzystać z programu wymiany proponowanego przez firmę Sennheiser.

„Od momentu premiery w lutym 2017 roku system Digital 6000 spotkał się z ogromnym uznaniem ze strony szerokiego grona użytkowników, zaczynając od artystów i firm zajmujących się dźwiękiem live po nadawców i duże firmy. Dodanie funkcji Command oraz drugiego portu Dante zapewnia użytkownikom kolejne atrakcyjne funkcje tego systemu, który jest już bardzo chwalony za wyjątkową jakość dźwięku oraz doskonałe wykorzystanie spektrum” – powiedział Tom Vollmers, manager produktu Digital 6000.

System Digital 6000 jest fizycznie zaprojektowany tak, aby był wolny od intermodulacji. Większa liczba kanałów może być umieszczona w mniejszej przestrzeni, ponieważ można je po prostu umieścić na siatce o równych odległościach węzłów. Niezwykle ważne w dzisiejszym mocno zatłoczonym spektrum radiowym jest to, że system Digital 6000 sam z siebie nie przeciąża go różnymi elementami intermodulacyjnymi. Dzięki temu dostępny jest znacznie większy zakres częstotliwości do wykorzystania przez połączenia bezprzewodowe.

Wykorzystując kodek audio, który został specjalnie zaprojektowany i zoptymalizowany pod kątem zapewnienia dźwięku najwyższej jakości, Digital 6000 gwarantuje niezwykle szczegółowe i w pełni naturalne brzmienie, podczas gdy cyfrowa domena eliminuje analogowe tło szumów i kompresję, zapewniając znacznie niższy poziom szumów tła wymagany w profesjonalnych pracach z dźwiękiem.

Więcej info:
Producent: www.sennheiser.pl
Dystrybutor: www.aplauzaudio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here