Sennheiser i Xilica ogłaszają współpracę w zakresie rozwiązań konferencyjnych

0
Sennheiser-i-Xilica

Xilica, dostawca produktów do zdalnej współpracy, nawiązała współpracę firmą Sennheiser, w celu opracowania zintegrowanego rozwiązania do pomieszczeń, które minimalizuje czas instalacji, poprawia jakość dźwięku i usprawnia korzystanie z rozwiązań konferencyjnych.

Partnerstwo będzie wykorzystywać najwyższej jakości produkty audio obu firm, oferując integratorom bezproblemowy sposób wdrażania adaptowalnych, przyjaznych dla IT systemów konferencyjnych.

Team-Connect-Ceiling-2

Kompletne rozwiązanie, które łączy mikrofon sufitowy Sennheiser TeamConnect Ceiling 2 z ekosystemem Xilica zawierającym DSP, interfejsy użytkownika i sieciowe punkty końcowe, zapewnia wyjątkową zrozumiałość mowy dla uczestników fizycznych i zdalnych w przestrzeniach hybrydowych. Daje to użytkownikom swobodę poruszania się po sali i przemawiania w swoim własnym stylu, eliminując jednocześnie ryzyko braku słyszalności. Integratorzy i użytkownicy końcowi czerpią korzyści z bezproblemowej integracji Sennheiser TeamConnect Ceiling 2 z procesorami Xilica Solaro i punktami końcowymi sieci Xilica Gio, umożliwiając łatwą konfigurację bez konieczności programowania ze wstępnie zweryfikowaną zgodnością.

XILICA Solaro Series
XILICA Solaro Series

W ramach współpracy firma Xilica włączyła obsługę funkcji TruVoicelift systemu Sennheiser TeamConnect Ceiling 2 (TCC2) w całej serii procesorów DSP Solaro, co upraszcza instalację wielu mikrofonów Sennheiser TCC2 poprzez automatyczne testowanie i kalibrację dźwięku, oszczędzając cenny czas podczas uruchamiania systemu. Dodatkowo TruVoicelift oferuje redukcję szumów, wzmocnienie dźwięku i tworzy ukierunkowane strefy, w których znajdują się mówcy. W połączeniu z opatentowanymi przez Xilica algorytmami redukcji szumów i redukcji echa HearClear, połączone rozwiązanie zapewnia lepszą koncentrację podczas konferencji.

microsoft-teamsPonadto Sennheiser TeamConnect Ceiling 2 i procesory Xilica Solaro oferują synchronizację stanu wyciszenia z Microsoft Teams. Pozwala to na odzwierciedlenie działania wyciszenia opartego na oprogramowaniu, takiego jak kliknięcie przycisku w aplikacji Microsoft Teams, w całym łańcuchu i z powrotem do diody LED stanu Sennheiser TCC2. Podobnie, w przypadku korzystania z interfejsów użytkownika Xilica, wyciszenie może zostać odzwierciedlone zarówno w Sennheiser TeamConnect Ceiling 2, jak i z powrotem w aplikacji Microsoft Teams, zapewniając użytkownikom pokoju pełną widoczność.

„Nowoczesne spotkania mają więcej zdalnych uczestników niż kiedykolwiek wcześniej, którzy muszą słyszeć wyraźnie i nie rozpraszać się hałasem w tle i zakłóceniami. TruVoicelift doskonale nadaje się do dużych przestrzeni konferencyjnych i sal wykładowych, które pozwalają każdemu usłyszeć prezentera lub zadane pytanie studenta. Wraz z procesorami DSP Xilica użytkownicy końcowi mają zapewnioną wysokiej jakości, niezawodny dźwięk z wyjątkową kontrolą pomieszczenia i systemu.”

– powiedział Charlie Jones, Global Alliance and Partnerships Manager w firmie Sennheiser

Jones dodaje, że ultraniskoprofilowy procesor DSP Xilica Solaro QR1 przyniesie korzyści integratorom pracującym w środowiskach korporacyjnych i edukacyjnych z ograniczoną ilością miejsca w szafie rack lub bez niego. Zauważa, że połączenie Sennheiser TeamConnect Ceiling 2 i Xilica Solaro QR1 jest idealne w takich sytuacjach, ponieważ nie jest wymagane żadne specjalne okablowanie ani konfiguracja.

„Nasi klienci poszukują opłacalnych sposobów na dodanie dźwięku i UC do pomieszczeń, które w przeszłości nie miały dźwięku lub miały tylko prosty mikrofon. Kompaktowa obudowa Xilica Solaro QR1 pozwala instalatorom na zamontowanie DSP praktycznie w dowolnym miejscu. Jest mały, wydajny i wyposażony w PoE, a po pierwszym obejrzeniu go zdaliśmy sobie sprawę, że wielu klientów Sennheisera mogłoby skorzystać z połączonego rozwiązania. Jest to również standard dla zestawów demonstracyjnych Sennheiser na całym świecie”.

– dodaje Charlie Jones

Sennheiser TeamConnect Ceiling 2
Sennheiser TeamConnect Ceiling 2

Cieszymy się, że możemy współpracować z Sennheiserem, aby pomóc wykorzystać potencjał konferencji. Nasze wspólne rozwiązanie oferuje wstępnie zweryfikowany system pomieszczeń dla przestrzeni do współpracy, który zapewnia większą swobodę i elastyczność użytkownikom końcowym, eliminując przy tym długą konfigurację dla integratorów. Połączenie opatentowanych technologii Sennheisera z algorytmami wzmacniającymi dźwięk procesorów Xilica zapewnia niezakłócone wrażenia, które ludzie mogą współdzielić”.

– powiedział James Knight, COO, Xilica

Więcej szczegółów
Producent: https://sennheiser.pl
Dystrybutor: https://aplauzaudio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj