Sennheiser Digital 6000 na trasie Eda Sheerana

176
Ed-Sheeran-Sennheiser-Digital-6000

Przez ostatnie kilka lat Ed Sheeran korzystał z flagowego systemu Sennheiser Digital 9000. Teraz na trasie, która obejmuje część największych obiektów na świecie, artysta wykorzystuje Sennheiser Digital 6000. Dlaczego zespół zdecydował się na przesiadkę?

Sprzęt marki Sennheiser jest istotną częścią koncertowego inwentarza Eda Sheerana od początku jego kariery. Firma produkcyjna artysty, Major Tom, zapewniła mu w ostatnich latach flagowy system Sennheiser Digital 9000. Teraz na trasie, która obejmuje część największych obiektów na świecie, w tym londyński stadion Wembley, Stade De France w Paryżu, Stadion Olimpijski w Helsinkach, nowozelandzki Eden Park, Sydney Accor Stadium, a także nasz Stadion Narodowy w Warszawie, podczas show, które znacząco się rozrosło od czasów występów z gitarą, artysta przeszedł na system Sennheiser Digital 6000.

sennheiser-digital-6000

„Digital 6000 zapewnia tę samą perfekcję dźwiękową, ale z dodatkową elastycznością. Seria 9000 służyła nam niesamowicie dobrze, ale przy dużych koncertach z zespołem trwających wiele nocy i zaangażowaniu gościnnych artystów potrzebowaliśmy większej elastyczności. System 6000 w połączeniu z aplikacją Sennheiser Wireless Systems Manager i szerszym pasmem nam to zapewnia.”

– mówi inżynier RF Dave White

Nadajniki z serii Digital 6000 są wyposażone w kapsułę Sennheiser MM 435 dla wokalu Eda, wybraną ze względu na kardioidalną charakterystykę kierunkową, oraz kapsułę e 945, ulubioną przez wokalistę ze względu na wąski wzorzec odbioru, dla jego zapętlonego wokalu.

„MM 435 to przemyślany wybór na tę trasę, ponieważ mamy dużo PA i nie chcemy żadnego zlewania się dźwięków. Chociaż Ed jest blisko mikrofonu przez większość czasu, używa go w bardzo dynamiczny sposób, a MM 435 pozwala na nieco większy zasięg i odbiór.”

– mówi White

Pains_Ed_Sheeran-(autor-zdjęcia-Cris-Matthews)

Podczas show zespół używa w sumie szesnastu kanałów Digital 6000: dla gitar Sheerana (z których ma pięć na zmianę), na trzy główne mikrofony wokalne (główny i dwa zapasowe) oraz trzy mikrofony dla zapętlonego wokalu (dwa główne i jeden zapasowy). Szesnaście kanałów Sennheiser 2050 IEM jest używanych przez Sheerana i jego zespół, który składa się z perkusji, basu, dwóch gitarzystów i klawiszy, którzy są umieszczeni na „wyspach” przed PA i również korzystają z wybranych dynamicznych mikrofonów Sennheiser.

„Zawsze mamy ze sobą zapasowe mikrofony do wokali i instrumentów dla naszych gości, ponieważ nigdy nie wiadomo, co wydarzy się podczas tej trasy. W tej chwili mamy z nami skrzypka, który pojawia się tylko na jednym utworze, a Gary Lightbody ze Snow Patrol przyszedł na jeden koncert w Belfaście.”

–  dodaje White

Chris-Marsh-autor-zdjecia-Ralph-Larmann

Mikrofony Sennheisera współpracują z systemem Meyer Sound Panther PA, pierwszym na świecie używanym w trasie, oraz konsolą mikserską DiGiCo Quantum 7, z której kierownik produkcji Sheerana, Chris Marsh, miksuje zarówno FOH, jak i monitory.

Więcej szczegółów
Prodecent: https://sennheiser.pl
Dystrybutor: https://aplauzaudio.pl