QSC L Class: nowa generacja inteligentnych głośników do szerokich zastosowań

506
QSC-L-Class

Firma QSC zaprezentowała nową generację zaawansowanych, inteligentnych, aktywnych głośników do szerokich zastosowań. Seria L Class to rozwiązanie od prostych, przenośnych konfiguracji plug-and-play po wymagające, sieciowe, zaawansowane technologicznie produkcje AV i instalacje stacjonarne.

Jak zapewniają konstruktorzy, nowa seria QSC L Class jest efektem głębokiego zrozumienia potrzeb klientów i wymagań poszczególnych aplikacji, dzięki czemu zapewnia wyjątkową wydajność i niezwykłe wrażenia dźwiękowe w oparciu o wysokowydajne wzmacniacze, najnowocześniejszy procesor DSP, wysokiej jakości komponenty, rozbudowaną inteligencję systemową oraz intuicyjny interfejs użytkownika. Seria L Class ma także wyznaczać nowy standard łatwości użytkowania, ponieważ dowolny system L Class można skonfigurować i wdrożyć z niezrównaną szybkością i niezawodnością. Wbudowany interfejs Dante łączy głośniki z sieciowymi systemami AV i podłączonymi scenami.

Innowacyjne i inteligentne 

Starannie opracowane z myślą o jakości dźwięku i możliwościach rozbudowy nowe aktywne głośniki liniowe LA108 (dwudrożne, 8-calowe) i LA112 (dwudrożne, 12-calowe) są uzupełnione aktywnym subwooferem LS118 (pojedynczy 18-calowy), z których każdy oferuje genialne połączenie najnowocześniejszych innowacji i łatwości użytkowania.

QSC-LA108-QSC-LA112
QSC LA108 & LA112

LA108 i LA112 obfitują w innowacje techniczne, w tym opatentowany falowód QSC LEAF (Length-Equalized Acoustic Flare), ergonomicznie zaprojektowany system podwieszania QSC RapidDeploy, który może obsłużyć jedna osoba, oraz system QSC AWARE (Automatic Wireless Array Recognition), zapewniający inteligentną optymalizację za pomocą jednego przycisku dla pojedynczego modułu lub całego grona.

QSC_LS118
QSC LS118

Wbudowany procesor DSP aktywnego subwoofera LS118 dodatkowo optymalizuje i chroni wydajność systemu, oferując jednocześnie zaawansowane funkcje, takie jak możliwość zestawienia dwóch jednostek w układzie kardioidalnym czy maksymalizacja mocy wyjściowej niskich częstotliwości z przodu przy jednoczesnej minimalizacji niepożądanej energii po bokach i z tyłu systemu. Tryb DEEP zapewnia dodatkowe rozszerzenie niskich częstotliwości i przetwarzanie wychylenia przetwornika. Wszystkie modele są wyposażone w konstrukcję QSC Acoustic Linear Phase (ALP), która zapewnia spójną odpowiedź fazową po zastosowaniu z innymi głośnikami QSC w danym środowisku.

Elastyczne możliwości ustawienia

QSC-L-Class_Series

Oba głośniki liniowe można zawiesić za pomocą dedykowanych ram, ustawić na ziemi z wykorzystaniem ramy połączonej z opcjonalnym adapterem do subwoofera lub za pomocą statywów głośnikowych o różnych długościach używając jednego z dwóch gniazd. LS118 można używać zarówno w orientacji poziomej, jak i pionowej w konfiguracji naziemnej lub przy użyciu jednego z dwóch gniazd.

Wszystkie trzy modele obsługują możliwość połączenia łańcuhowego dla analogowego i cyfrowego dźwięku, a także zasilanie prądem zmiennym (PowerCON TRUE1) i są objęte najlepszą w branży globalną sześcioletnią rozszerzoną gwarancją, aktywną po rejestracji produktu.

Łatwość obsługi i konfiguracji

QSC-L_Class_System-Navigator

Aplikacja QSC SysNav (System Navigator) dla systemów Windows i iOS dodatkowo zwiększa komfort użytkowania systemów L Class, zapewniając możliwość łatwego projektowania, konfigurowania, sterowania, monitorowania i zastosowania przetwarzania sygnału do poszczególnych głośników, całych zestawów lub mieszanych konfiguracji. Ponadto narzędzie AIM (Array Installation Modeling) umożliwia użytkownikowi wizualizację pokrycia przez system poprzez pozycjonowanie wirtualnych głośników i zestawów w skalowanym, graficznym modelu miejsca lub przestrzeni instalacyjnej.

„Innowacje zastosowane w L Class są naprawdę zdumiewające pod względem wyposażenia użytkowników na każdym poziomie doświadczenia w możliwość szybkiego i łatwego osiągnięcia najwyższej jakości dźwięku. Możliwość wprowadzenia produktu tej jakości na rynek i udostępnienia go szerokiemu gronu klientów jest niezwykła, a jeśli wczesne recenzje kluczowych klientów są jakąkolwiek wskazówką, to seria L Class jest skazana na kolejny niespodziewany sukces dla QSC i naszego kanału partnerów na całym świecie”.

– mówi David Angress, dyrektor generalny QSC Pro Audio.

O firmie QSC

Założona ponad pięć dekad temu firma QSC jest uznanym na całym świecie liderem w projektowaniu, inżynierii i produkcji nagradzanych głośników o wysokiej wydajności, mikserów cyfrowych, wzmacniaczy mocy, procesorów dźwięku, rozwiązań kina cyfrowego oraz ekosystemu Q-SYS – opartej na oprogramowaniu platformie do zarządzania audio/wideo i sterowania. Oferując niezawodne, skalowalne i elastyczne rozwiązania dla profesjonalnych instalacji, aplikacji przenośnych, produkcyjnych, korporacyjnych i kinowych, QSC stawia klientów na pierwszym miejscu dzięki cieszącym się dużym uznaniem sieciom sprzedaży, serwisu i wsparcia na całym świecie.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.qsc.com
Dystrybutor: https://aplauzaudio.pl