Premiera! Nowy mikser cyfrowy Allen&Heath SQ-7

0

Taką niespodziankę zafundowała nam firma Allen&Heath. Do bardzo popularnej rodziny mikserów SQ-5 i SQ-6 wprowadza właśnie flagowy model SQ-7!

To co zyskujemy na pierwszy rzut oka to znacznie większa przestrzeń robocza z 33-ma faderami i większą ilością programowalnych przycisków i pokręteł:

Mikser bazuje na tym sam silnik co mniejsi koledzy z serii SQ, czyli nowoczesnym rdzeniu Allen & Heath XCVI 96kHz FPGA. Zapewnia on dźwięk w wysokiej rozdzielczości, przy bardzo niskiej latencji < 0,7 ms. Mikser posiada 32 wbudowane przedwzmacniacze i 8 stereofonicznych szyn FX z dedykowanymi kanałami powrotów i dostępem do biblioteki RackExtra FX. 48 kanałów wejściowych, 16 programowalnych klawiszy i 8 programowalnych pokręteł.

SQ-7 to 48-kanałowa konsoleta, w pełni kompatybilna z serią zdalnych ekspanderów wejść i wyjść, w tym mobilnych stageboxów DX168. Wejścia i szyny miksujące mogą być indywidualnie przypisane do 192 kanałów na 6 warstwach. 16 SoftKey i 8 konfigurowalnych enkoderów umożliwia dopasowanie funkcjonalności miksera do wymagań każdego realizatora. Karty sieciowe Dante, Waves i SLink, które będą dostępne już niebawem, dodatkowo poszerzają możliwości rozbudowy i integracji systemu, umożliwiają split FOH/MON oraz rejestrację audio.

Wtyczki DEEP processing dają użytkownikom SQ-7 dostęp do emulacji kompresorów i przedwzmacniaczy, mogą być zapięte prosto na wejścia lub szyny miksujące bez powiększania latencji i dodatkowych zmian ustawień.

Zintegrowany SQ-Drive umożliwia szybką rejestrację wielośladową lub stereofoniczną w 96kHz bezpośrednio na pendrive lub dysk USB. W mikser wbudowany jest również 32×32 interfejs audio pracujący w 96 kHz, który pozwala na wielośladową rejestrację, tworzenie kopii zapasowych śladów i przeprowadzanie wirtualnych prób. Interfejs jest zgodny z ASIO i Core Audio, umożliwia sterowanie po MIDI i DAW Control. Ciekawą funkcjonalnością skierowaną dla klientów AV jest zawarcie dwóch niezależnych, w pełni zintegrowanych i przypisywalnych Automatycznych Mikserów Mikrofonowych (AMM), które mogą razem stworzyć 48-kanałowy AMM.

Keith Johnson, manager produktu z Allen & Heath: “SQ-7 ucieleśnia wszystko, co jest ekscytujące w serii SQ – moc, szybkość, ergonomię – a to wszystko w większym formacie, który pozwala nam jeszcze bardziej poszerzyć możliwości konsolety. Zaraz po premierze SQ dostawaliśmy mnóstwo wiadomości od ludzi, którzy pokochali koncepcję i funkcjonalność SQ, i którzy chcieli używać SQ w aplikacjach, które wymagają większej ilości wejść/wyjść i lepszego sterowania. SQ-7 jest dla nich!”.

SQ-7 jest kompatybilny z ekosystemem Allen & Heath: aplikacjami do miksowania i monitoringu personalnego, ekspanderami I/O, kartami sieciowymi audio i mikserami personalnymi ME.

Wkrótce więcej informacji, a póki co odsyłamy na strony:
Producent: www.allen-heath.com/sq-7
Dystrybutor: www.konsbud-audio.pl/seria-sq

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj