Mikrofony i systemy monitoringu marki Sennheiser na BRIT Awards 2019!

0

Firma Sennheiser po raz kolejny wsparła rozdanie nagród BRIT Awards 2019 dostarczając mikrofony i systemy monitoringu dousznego dla największej gali nagród muzycznych na żywo w Wielkiej Brytanii, która odbyła się pod koniec lutego w londyńskiej hali O2 Arena.

Jeśli chcecie wiedzieć w jak trudnych i wymagających warunkach przyszło pracować realizatorom podczas tego wydarzenia, oraz jak sprawdziły się rozwiązania marki Sennheiser to zapraszamy do poniższego artykułu!

Poza prezenterami również wielu artystów tego wieczora używało kombinacji różnych produktów Sennheiser: byli to Hugh Jackman, Ms Banks i P!NK, która odebrała nagrodę w kategorii „Wyjątkowy wkład w muzykę”. Sprzęt audio dostarczyła – już 22. rok z rzędu – Britannia Row Productions, a ceremonia była świętem brytyjskiej i międzynarodowej muzyki pop. Tego wieczoru nagrody odebrali m.in.: Ariana Grande, Ed Sheeran, Drake, Little Mix i Nicki Minaj.

„Podczas show o takiej skali, prostota i ciągłość odgrywają dużą rolę. W przypadku wszystkich prezenterów i laureatów użyliśmy ręcznych mikrofonów Sennheiser serii 6000 z kapsułami ME 9005, które stanowią idealny wybór w sytuacjach, gdy klarowność brzmienia i niski poziom szumów są wyjątkowo ważne”

powiedział Colin Pink, wieloletni projektant dźwięku i inżynier audio BRIT.

P!NK i Sennheiser

Występ końcowy P!NK trwał ponad 11 minut. Produkcja ta umożliwiła amerykańskiej wokalistce zaprezentowanie niesamowitej skali głosu. Brzmienie wokalu opadało z dachu podczas numeru z elementami gimnastyki i musiało się przebić przez odgłosy pirotechniczne, pozwalając na idealnie wykonanie utworu w deszczu.

Colin komentuje: „P!NK wspaniale zaśpiewała w deszczu używając nadajnika serii 6000 z kapsułą 9235 – to prawdziwy dowód na jakość standardów zarówno projektu, jak i wykonania w firmie Sennheiser”.

Kapsuła 9235 w serii 9000 lub 6000 jest czymś więcej niż najczęściej wybieranym przez wokalistów mikrofonem; od wprowadzenia na rynek cyfrowych systemów transmisji sprawdziła się wielokrotnie w przypadku takich artystów, jak Cher, Adele i P!NK. Niezależnie od tego, czy jest stosowany z monitorami dousznymi, czy na głośnej scenie, bardzo ważne jest dla mnie to, jak mikrofon radzi sobie z nieuniknionymi sprzężeniami: musi brzmieć naturalnie poza osią, a 9235 po prostu się to udaje. Kiedy zacząłem się zajmować miksowaniem dźwięku, tak doskonała jakość detali dźwięku podczas imprez na żywo była osiągalna tylko w przypadku najwyższej klasy mikrofonów pojemnościowych, przyjemnie jest więc dysponować mikrofonem dynamicznym, który zapewnia dokładnie to, czego potrzebuję”

– wyjaśnia Dave Bracey, inżynier dźwięku pracujący dla P!NK.

„Na galę BRIT Awards powróciliśmy z dwoma faworytami: P!NK jako wokalistką i Sennheiserem 9235 jako mikrofonem wokalnym. Jakość godna siebie nawzajem. Ponieważ mieliśmy do wykonania trudne zadanie związane z łącznością radiową, to wspaniałe, że mogliśmy liczyć na wsparcie firmy Sennheiser, dzięki czemu czuliśmy się bezpiecznie w krytycznych momentach. Niezależnie od tego, czy wokalistka znajdowała się w garderobie, czy wysoko nad sceną, nie zauważyliśmy ani jednego zaniku transmisji, czy to w mikrofonie, czy w odsłuchach dousznych. Podczas występu wokalistka przemieszczała się na duże odległości, a jej występ obejmował efekty pirotechniczne oraz oblanie wodą jej samej, łącznie z mikrofonem i odsłuchami dousznymi!”

– dodał inżynier monitorowania dźwięku: Jon Lewis

Dwa systemy monitorów używane podczas gali BRIT obejmowały 15 kanałów systemu monitoringu dousznego serii 2000 z ponad 80 odbiornikami.

Sennheiser i Ms Banks

Firma Sennheiser wsparła również nowicjusza z branży – raperkę Ms Banks, która zadebiutowała na tak prestiżowym wydarzeniu w ramach programu dziewczęcej grupy „Woman Like Me”, używając nadajnika SKM 5200 i kapsuły MD 5235 oraz systemu monitorów dousznych serii 2000.

„Podjęliśmy decyzję o użyciu mikrofonu Sennheiser 5200 z kapsułą 5235, ponieważ zapewnia dobrą klarowność brzmienia i odpowiednią eliminację odgłosów tłumu. Zarówno Ms Banks, jak i jej zespół zarządzający byli pod wrażeniem. Był to jej pierwszy występ na scenie o takich rozmiarach i pierwsze wystąpienie na gali BRIT Awards, więc dobry mikrofon był bardzo istotny dla jej komfortu. Wszystko działało doskonale, ale mieliśmy też pewność, że w razie potrzeby Sennheiser i Britannia Row przyszliby nam z pomocą”.

– powiedział jej inżynier dźwięku, Raphael Williams

Inni artyści, którzy korzystali z mikrofonów i systemu monitorów dousznych to Dua Lipa, Sam Smith i Jess Glynne.

Dlaczego Sennheiser?

Dyrektor firmy Britannia Row, Lez Dwight, powiedział: „Produkty Sennheiser są wyjątkowo niezawodne i dlatego właśnie wykorzystujemy je podczas takiego show, jak gala BRIT Awards. Presja i oczekiwania są bardzo wysokie, gdyż jest to zarówno show na żywo w tradycyjnym sensie, jak i program na żywo w telewizji. Występuje tam wielu różnych artystów z różnymi projektami produkcyjnymi, następującymi bezpośrednio po sobie, a Sennheiser to marka znana z tego, że jest w stanie sobie z tym poradzić”.

„Gdy P!NK odgrywała swoją scenę w deszczu, nie było nawet najmniejszego pogorszenia jakości jej wokalu i to jest coś niesamowitego. To artystka, która zawsze śpiewa na żywo, bez względu na okoliczności, i cieszy się, że może to robić wykorzystując produkty Sennheiser. Ponadto dostępni byli przedstawiciele niemieckiego producenta: Tim Sherratt odpowiedzialny za wsparcie techniczne na miejscu i Pierre Morant – za relacje z artystami, a ich wsparcie związane z produktem i zaangażowanie w galę były wręcz nieocenione” – dodał Lez Dwight.

Więcej szczegółów:
Producent: https://sennheiser.pl
Dystrybutor: https://aplauzaudio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here