Mikrofony DPA 2028 i 4018: zadbaj o swój wokal podczas występów na żywo!

0

Wybór najlepszego mikrofonu wokalnego do występów na żywo to niełatwa sztuka. Studyjna jakość dźwięku na scenie, a przy tym wytrzymałość w użytkowaniu na trasie koncertowej brzmi trochę jak utopia? Przyjrzyjmy się zatem mikrofonom wokalnym od DPA!

Odpowiedni mikrofon wokalny do występów na żywo może wprowadzić największą różnicę bez inwestowania w drogie elementy. Kluczem do sukcesu jest płaska charakterystyka częstotliwościowa, która daje naturalny i czysty sygnał, a z takich właściwości słyną mikrofony do wokalu 4018 i 2028 duńskiej marki DPA Microphones wybierane przez największych artystów na całym świecie.

mikrofony-wokalowe-DPA

Firma Audiostacja, będąca opiekunem i przedstawiciel marki DPA w Polsce przygotowała bardzo ciekawy e-book [pobierz TUTAJ], z którego dowiecie się, jak mikrofony d:facto™ 4018 i 2028 mogą poprawić brzmienie podczas występów na żywo, a także o powszechnie błędnych przekonaniach dotyczących wyboru mikrofonu.


dpa-2028-vocal-microphone

Mikrofon wokalny DPA 2028 stworzony został tak, aby radzić sobie z wyzwaniami na scenie. Ten wszechstronny, pojemnościowy (tak pojemnościowy!) mikrofon do ręki zapewnia bardzo dobrą i przejrzystą jakość wokalu użytkownikom podczas przeróżnych występów na żywo. Możesz korzystać z niego w formie przewodowej jak i w połączeniu z Twoim ulubionym systemem bezprzewodowym.

Główne cechy DPA 2028

 • Wytrzymała mechaniczna konstrukcja
 • Mniejsze problemy ze sprzęganiem
 • Jednolita kierunkowość superkardioidalna
 • Obsługa dużego SPL (poziomu ciśnienia akustycznego)
 • Łatwa korekta EQ

dpa-4018-dfacto-family

Mikrofon wokalowy DPA 4018 z linii d:facto, zaprojektowany jest specjalnie do występów na scenie – niezależnie od tego czy występ odbywa się w przytulnym klubie czy w wielkiej hali koncertowej. Wyposażony jest w superkardioidalną kapsułę, która została zaprojektowana w celu przejrzystego odtworzenia każdego niuansu ludzkiego głosu. Odznacza się wysokim poziomem odrzucania dźwięków z boków i z tyłu przy minimalnym tłumieniu bocznym 9dB. Nie jest on jednak ograniczony przez mniej korzystne aspekty mikrofonów superkardioidalnych takie jak nieprzewidywalny, nieliniowy tył, który może sprzęgać od odsłuchów, ponieważ złapie nagły skok częstotliwości.

Główne cechy DPA 4018

 • Trwała konstrukcja modułowa
 • Wysoki współczynnik gainu do sprzężenia
 • Jednolita kierunkowość superkardioidalna
 • Doskonałe odrzucanie dźwięków spoza osi
 • Obsługa dużego SPL (poziomu ciśnienia akustycznego)
 • Niski hałas użytkowania

Więcej szczegółów:
https://www.dpamicrophones.com
https://audiostacja.pl/dpamicrophones

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj