JBL EON ONE Compact! Mobilny i wielofunkcyjny system nagłośnienia.

0

Tydzień temu swoją premierę miał najnowszy zestaw nagłośnieniowy JBL EON ONE Compact, który już został okrzyknięty “szwajcarskim scyzorykiem”! Czym zasłużył sobie na taki przydomek? Sprawdźmy…

Skoro “szwajcarski scyzoryk” to znaczy że wielofunkcyjny i mieści się w kieszeni 😉 Wielofunkcyjny napewno o czym zaraz się przekonacie ale niestety w kieszeni się nie zmieści, co nie znaczy, że jak na tej klasy sprzęt i o takich możliwościach nie jest rozwiązaniem wyjątkowo kompaktowym i lekkim.

Wielofunkcyjne i uniwersalne rozwiązania wydają się często pewnym kompromisem ale to wcale nie oznacza, że muszą być czym gorszym. Zostały po prostu stworzone do konkretnych zadań, a nowy JBL EON ONE Compact wydaje się mieć ich całkiem sporo.

Mobilni muzycy, mniejsze zespoły, konferansjerzy, prezenterzy, edukatorzy, trenerzy sportowi, czy DJ-e powinni znaleźć w nim swojego kompana, a co za tym przemawia? Poniżej kilka faktów ze strony producenta, które zapewne niebawem zostaną zweryfikowane i ocenione przez swoich użytkowników.

JBL EON One Compact to aktywny dwudrożny zestaw głośnikowy zasilany tradycyjnie oraz za pomocą szybko-wymiennych baterii pozwalających nawet na 12-godzinną pracę.

Posiada wbudowany 4-kanałowy mikser Soundcraft’a z EQ, z gotowymi presetami oraz efektami. Bezprzewodowe zarządzanie zestawami głośnikowymi jest możliwe za pomocą dedykowanej aplikacji JBL Compact Connect dostępnej zarówno na systemy Android jak iOS z dostępem do DSP i możliwością sterowania 4 kolumnami na raz. Na pokładzie także łączność Bluetooth dzięki czemu użytkownicy mogą przesyłać do niego dźwięk zupełnie bezprzewodowo.

Wyposażono go w 8-calowy przetwornik niskich i średnich częstotliwości oraz 1” driver z falowodem znanym z innych modeli JBL EON. Kolumna dysponuje skutecznością na poziomie 112dB i pasmem przenoszenia w zakresie 37,5Hz – 20kHz, a jego waga to tylko 8 kg.

Ciekawą funkcją jaką w nim znajdziemy jest VoxBoost Ducking, który sprawia, że muzyka ścisza się gdy ktoś zacznie mówić do mikrofonu. Fajny patent dla prezenterów.

Jeśli chodzi o gniazda to mamy tu wszystko czego potrzebujemy: 2 x XLR, 3,5 mm AUX In, wyjście słuchawkowe, dwa „ładujące” porty USB, oraz Phantom i Pass-Thru.

JBL EON ONE Compact możemy postawić na ziemi (także w pozycji płaskiej jako monitor sceniczny), a także zamontować go na statywie.

Czy kolumna jest już dostępna? Jak informuje dystrybutor marki JBL Professional w Polsce firma ESS Audio, nowa kolumna już trafiła do polskich sklepach więc szukajcie i pytajcie. Nie trafiliśmy jeszcze na nią w żadnym polskim sklepie internetowym ale jak podaje producent jego sugerowana cena w dolarach to ok. 549$

Więcej szczegółów
Producent: https://www.jblpro.com
Dystrybutor: http://www.essaudio.pl

Na koniec jeszcze oficjalna prezentacja video, którą przygotował producent:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here