Bezprzewodowe systemy mikrofonowe Sennheiser D1

0

Rynek mikrofonów bezprzewodowych rośnie w siłę. Za takimi rozwiązaniami przemawia wygoda obsługi i wydajność przy zachowaniu najwyższych parametrów jakości dźwięku. Przyjrzyjmy się zatem jednej z najnowszych propozycji, serii D1 firmy Sennheiser.

Firma Sennheiser to jeden z czołowych producentów rozwiązań mikrofonowych na świecie. W swojej niezwykle bogatej ofercie posiada rozwiązania w zasadzie bezkompromisowe, a wybór odpowiedniego zestawu podyktowany jest jedynie osobistymi preferencjami i konkretnym zapotrzebowaniem. Co zatem oferuje seria D1?

Wymienne główki mikrofonowe

Przede wszystkim do dyspozycji otrzymujemy 6 wymiennych kapsuł (główek mikrofonowych) z uznanej serii mikrofonów evolution:

 • e 835 – Dynamiczna kapsuła mikrofonowa o charakterystyce kardioidalnej. Krótko mówiąc standard, który zaspokoi większość potrzeb – używamy i polecamy :).
 • e 845 – Dynamiczna kapsuła mikrofonowa o charakterystyce superkardioidalnej.
 • e 865 – Pojemnościowa kapsuła mikrofonowa o charakterystyce superkardioidalnej.
 • e 935 – Dynamiczna kapsuła mikrofonowa o charakterystyce kardioidalnej, przeznaczona do nadajników ręcznych SKM z serii evolution G3.
 • e 945 – Dynamiczna kapsuła mikrofonowa o charakterystyce superkardioidalnej, przeznaczona do nadajników ręcznych SKM z serii evolution G3.
 • e 965 – Flagowa w pełni pojemnościowa kapsuła mikrofonowa.

Dodatkowe zestawy:

Dodatkowe opcje to: zestaw instrumentalny evolution D1 z przewodem instrumentalnym ew D1-CI1, bezprzewodowy zestaw evolution D1 Lavalier z przypinanym mikrofonem ME2 oznaczony symbolem ew D1-ME2 oraz ew D1-ME3, czyli bezprzewodowy zestaw evolution D1 Headmic z mikrofonem nagłownym.

Czas pracy:

Mikrofony wokalowe możemy zasilać dwoma, standardowymi bateriami AA (1,5V) lub akumulatorem litowo-jonowym Accupack BA 10 (3,7V), który możemy dokupić opcjonalnie, podobnie jak ładowarkę do nadajników (HG 2 EU). Czas pracy w przypadku zwykłych baterii to ok. 6 godzin, a w przypadku akumulatora aż do 11 godzin!

Aplikacje iOS & Android: WSR

Producent zadbał także o możliwość zdalnej kontroli nad zestawami. Dzięki aplikacji Wireless System Remote (WSR) dostępnej zarówno na systemy iOS jak i Android, zyskujemy możliwość kontroli i monitorowania pracy naszych systemów.

Podsumowanie:

W dużym skrócie nowe, bezprzewodowe zestawy mikrofonowe Sennheiser serii D1 zapewniają nam:

 • Wybór różnych główek mikrofonowych pochodzących z uznanej serii evolution.
 • Do 15 kompatybilnych kanałów (przy optymalnych warunkach pracy) w bezpłatnym paśmie 2,4 GHz.
 • Automatyczne zarządzanie częstotliwościami pracy.
 • Ochrona przed zakłóceniami: inteligentny kanał zapasowy pozwala na współistnienie z Wi-Fi oraz Bluetooth.
 • Efekty audio: korektor barwy, de-esser, automatyczna kontrola wzmocnienia.
 • Aplikacje na systemy iOS oraz Android zapewniające zdalną kontrolę i monitorowanie pracy systemu.
 • Wytrzymała metalowa obudowa.

UWAGA: Pełną specyfikację techniczną poszczególnych zestawów znajdziecie na polskojęzycznej stronie producenta! Jeśli macie pytania i wątpliwości, specjaliści z firmy Aplauz Audio zawsze służą pomocą!

Więcej info:
Producent: www.sennheiser.pl
Dystrybutor: www.aplauzaudio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here