Alcons Audio w historycznym Rialto Theater

0

W sali kinoteatru Rialto w Loveland, w amerykańskim stanie Kolorado, zagościł nareszcie w pełni zintegrowany system nagłośnieniowy Alcons Audio. Ale droga do niego była długa…

Chociaż pierwsze 75 lat jego istnienia było dość burzliwe, od 1996 roku, odrestaurowany Rialto Theater rozkwitał jako połączenie kina, teatru i centrum kultury. W roku 2018 obiekt przeszedł częściową modernizację nagłośnienia z wykorzystaniem systemu liniowego Alcons Audio LR7. 

Kluczowym założeniem tej zmiany było zapewnienie najwyższej jakości dźwięku przy jednoczesnym zachowaniu atmosfery i wystroju zabytkowego wnętrza z lat 20-stych XX wieku – i z całą pewnością się to udało.

Alcons-Audio-Rialto-Theater

W Rialto zawisły dwa grona, składające się z ośmiu 6,5-calowych modułów liniowych Alcons LR7/90 na każdą ze stron, uzupełnione dwoma modułami SR9 z podwójnym głośnikiem 5“ jako front fill – a wszystko to sterowane końcówkami Sentinel.

Ze starego systemu zostały jednak subwoofery, które znacznie odstawały brzmieniem od nowych, wstęgowych „górek“. W kolejnej fazie dołożono jeszcze parę kolumn Alcons Cinemarray™ CRA24 opartych na dwóch głośnikach 12“, które przejęły rolę kanału centralnego w czasie projekcji filmowych i innych realizacji, ale wciąż pozostawała potrzeba zajęcia się najniższym skrajem pasma.

Teraz, w trzeciej fazie modernizacji, oryginalne kolumny niskotonowe zostały zastąpione trzema podwójnymi 18-calowymi subwooferami Alcons BF362iMkII wraz z końcówką Sentinel 10 4 x 2500 W, dzięki czemu system audio w Rialto nareszcie mógł osiągnąć swój pełny potencjał.

Alcons-Audio-Rialto-Theater

„Co ważne, potrzebowaliśmy rozwiązania, które zapewniłoby potężne częstotliwości basowe w całym teatrze bez ich gromadzenia się w rogach, wzdłuż ścian lub rozlewania się na scenę” mówi Phil Baugh, koordynator techniczny Teatru Rialto. „Używamy systemu ALControl firmy Alcons do zarządzania pozostałymi głośnikami i wzmacniaczami Sentinel, więc dodanie subwooferów i kolejnych wzmacniaczy z tej serii miało dla nas sens. Eksperymentowaliśmy z kilkoma konfiguracjami, aby uzyskać pokrycie, jakiego potrzebowaliśmy, i natychmiast stwierdziliśmy, że subwoofery Alcons zapewniają czysty, mocny bas, bez zamulenia, które słyszeliśmy w innych testowanych przez nas rozwiązaniach.“

„Pokrycie i surowa moc są naprawdę niesamowite, szczególnie biorąc pod uwagę smukły profil obudowy. Nasz koncertowy dźwięk jest pełny, czysty i głęboki, a nasza konfiguracja kinowa nigdy nie brzmiała lepiej. Ten w pełni zintegrowany system z pewnością wyprzedza konkurencyjne subwoofery w tym samym przedziale cenowym” – konkluduje Phil Baugh.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.alconsaudio.com
Dystrybutor: https://aplauzaudio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj