Alcons Audio przedstawia QB242 Arrayable Subwoofer

0

Alcons Audio wprowadza na rynek nowy modułowy głośnik niskotonowy. QB242 Arrayable Subwoofer, będzie uzupełnieniem serii Q  i jednocześnie zdecydowanie poszerzy możliwości użycia różnych zestawów nagłośnieniowych w stałych i mobilnych aplikacjach nagłośnieniowych. 

Alcons QB242 to modułowy głośnik basowy (niskotonowy) do zastosowań zarówno w stałych, jak i przenośnych aplikacjach. Został zaprojektowany jako w pełni skalowalny system rozszerzania niskich częstotliwości (LFE) do systemu kolumn QR24 lub dowolnej innej kolumny holenderskiego producenta.

Kolumny te mogą być stackowane lub podwieszane po kilka sztuk, umożliwiając dokładne kierowanie częstotliwości basowych i dopasowanie do najbardziej wymagających akustycznie pomieszczeń. Najniższa, skuteczna częstotliwość nowych basów (dla pojedynczego elementu) to 35Hz.

Konstrukcja oparta jest na dwóch, neodymowych 12-calowych głośnikach niskotonowych, które  są zamontowane w wentylowanej komorze z dużymi portami bass-reflex dla lepszej zdolności oddychania, zwiększając ogólną wydajność przy minimalizacji kompresji portów.
Impedancja systemu 8 omów zapewnia bardzo efektywne łączenie kilku modułów w układzie równoległym.

Zintegrowany sprzęt montażowy ułatwia szybkie i łatwe łączenie z innymi modułami QB242, a jej płaski kształt, jest idealnie dopasowany do kolumn QR24. QB242 jest wykończony powłoką Durotect ™ i jest objęty 6-letnią gwarancją bezproblemową. Dostępność w wielu wykończeniach kolorystycznych dzięki opcji Architect Color Option zapewnia idealne dopasowanie praktycznie w każdej przestrzeni.

QB242 jest zasilany i kontrolowany przez wzmacniacz ALC, który zapewnia processing VHIR™ oraz wszystkie możliwe opcje fazowania i filtrowania sygnału.

Dzięki specjalnemu okablowaniu Signal Integrity Sensing (SIS ™) długość kabla i rezystancja złącza między QB242 a ALC jest dynamicznie kompensowana (współczynnik tłumienia systemu 10.000), co dodatkowo zmniejsza zniekształcenia, a jednocześnie zwiększa dokładność odpowiedzi (reprodukcji pasma).

Więcej szczegółów
Producent: https://www.alconsaudio.com/qb242
Dystrybutor: https://aplauzaudio.pl

Specyfikacja techniczna:

  • Pasmo przenoszenia: 43 Hz – 250 Hz (+/- 3 dB), 35 Hz –  (+/- 10 dB)
  • Czułość: 98 dB (40 Hz – 100 Hz)
  • Nominalna impedancja: 8 Ohm
  • SPL peak: ok. 135 dB (Sentinel3 124 dB, Sentinel10 130 dB)
  • Drivery: 2x AW12.3ND-16
  • Złącza: 2x NL4
  • Wymiary (wys. x szer. x gł.): 658 x 367 x 500 mm
  • Waga: 26 kg
  • Gwarancja: 6 lat

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here