Alcons Audio Pro-Ribbon w australijskich teatrach

0

System nagłośnieniowy Alcons Audio Pro-Ribbon działa już w dwóch salach centrum kulturalnego Joan Sutherland Performing Arts Centre w australijskim Penrith.

Nazwany imieniem słynnej australijskiej sopranistki koloraturowej Joan Sutherland Performing Arts Centre to jeden z najbardziej aktywnych kompleksów teatralno-koncertowych na obszarze metropolii Sydney.

Już w roku 2019 nagłośnienie Alcons Audio zastąpiło system działający tam od początku funkcjonowania obiektu, czyli od roku 1990, w sali teatralnej The Q Theatre. Aby sprostać wymagającym warunkom akustycznym półkolistego, 378-osobowego audytorium, zainstalowano 3 grona po 6 modułów LR7 w każdym, w konfiguracji 90 stopni.

Pozwoliło to na idealne, równomierne pokrycie całej widowni. Dodatkowo za środkowym gronem umieszczono dwa subwoofery LR18B, a cały system sterowany jest pojedynczym, 4-kanałowym wzmacniaczem Sentinel10 z kontrolerem DSP.

Zastąpienie starego nagłośnienia opartego na 15-calowych głośnikach oraz gwizdkach tubowych nowoczesnymi rozwiązaniami Alcons Audio od razu dało się zauważyć.

„Różnica polega na tym, że nie ma już żadnej różnicy! Wcześniej zmiany poziomu i pasma przenoszenia były bardzo zauważalne podczas poruszania się po audytorium. Teraz praktycznie każde miejsce na widowni słyszy ten sam dźwięk na tym samym poziomie. Brak nam słów.”

– mówi Geoff Turner, kierownik produkcji technicznej 

Po tak udanym odbiorze instalacji w sali Q Theatre, wybór Alcons Audio na nagłośnienie sali koncertowej Richard Bonynge Concert Hall był w zasadzie oczywisty. Tutaj jednak wyzwanie było nieco inne – sala na planie równego kwadratu z 550 miejscami potrzebująca nieco wyższych poziomów SPL niż w wypadku widowni typowo teatralnej przy jednoczesnej minimalizacji odbić oraz możliwie małej przestrzeni zajmowanej przez nagłośnienie.

W tym wypadku zastosowano tradycyjny system stereo złożony z dwóch klastrów po 9 modułów LR14 na stronę (format 90 stopni) plus 3 suby BF362 w pozycji centralnej, pracujące w trybie kardioidy. Dodatkowo użyto 4 moduły VR5 jako front fill oraz 2 moduły VR5 dla pokrycia bocznych balkonów. Całość napędzają 3 jednostki Sentinel10 sterowane przez software ALControl, pozwalające na łatwe programowanie systemu na potrzeby różnorodnych zastosowań.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.alconsaudio.com
Dystrybutor: https://aplauzaudio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj