Rynek zapełnia się sprzętem coraz mocniej, a my głupiejemy szukając tego jedynego, najlepszego… Nie oświeconych oświecę – nie ma takiego! Ktoś powie, że na pewno jest, tylko kosztuje krocie. Powtórzę raz jeszcze – NIE MA TAKIEGO! Każdy będzie szukał ideału gdzie indziej i inne cechy będą dla niego ważne.

Dzisiaj krótki rzut oka na miksery w wersjach dość kompaktowych i mobilnych. W ostatnim czasie pojawiło się na rynku kilka ciekawych propozycji, które zbierają w prasie i internecie dobre opinie więc uznaliśmy, że warto je Wam przedstawić. Co równie istotne, ceny ich są naprawdę kuszące. Kolejność jest zupełnie przypadkowa więc prosimy się nią nie sugerować. Zatem zaczynamy…

1Soundcraft Ui12 i Ui16

Seria mikserów Ui to kompletny cyfrowy system miksujący zapakowany w wytrzymałą, kompaktową obudowę. Niech Was nie zwiedzie ten mało atrakcyjny, minimalistyczny wygląd. Całe sterowanie odbywa się za pomocą sieci wi-fi z dowolnego urządzenia przez przeglądarkę internetową. Żadnych dedykowanych aplikacji, dowolny system operacyjny, pełna elastyczność.

Seria mikserów Ui to proste, pewne i bezpieczne urządzenia, które pozwalając miksować z dowolnego miejsca w obiekcie, oferując przy tym wszystkie funkcje cyfrowej konsolety oraz dedykowaną cyfrową obróbkę sygnałów z wykorzystaniem procesorów dbx, Lexicon i Digitech. Zdecydowanie warto rozważyć przy pracy LIVE.

Więcej informacji znajdziecie na stronie:
http://soundcraft.essaudio.pl/konsolety-cyfrowe/soundcraft-seria-ui

2Allen&Heath ZED 6

ZED-6 to propozycja dla piosenkarzy i muzyków lubiących pracować w domowym zaciszu (choć nie tylko) ale wymagających wysokiej jakości. Allen&Heath zdaje swój egzamin w tym przypadku bardzo dobrze prezentując nam mikser o wysokiej jakości wykonania, kompaktowej konstrukcji i o niezwykle niskim poziomem szumów. Ostatnia cecha to zasługa butikowego preampu GSPre, który ponadto oferuje ogromny zapas mocy z ciepłem i głębokością analogowego brzmienia. Jeśli kogoś to urządzenie nie przekonuje to warto jeszcze zerknąć na model ZEDi-10FX

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie producenta:
http://www.allen-heath.com/ahproducts/zed-6/

3Allen&Heath MixWizard

Czas na pierwszego “klasyka”. Miksery audio z serii MixWizard  po raz pierwszy zostały zaprezentowane w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. W tym roku mieliśmy okazję zobaczyć premierę najnowszej, czwartej już generacji mikserów tej serii. WZ4 16:2, WZ4 12:2 i WZ4 14:4:2 to nowy design i nieco zmienione funkcje.

Każdy MixWizard wyposażony jest w wyłącznik sekcji EQ i opcjonalny interfejs USB z wysokiej jakości wielokanałową kartą dźwiękową, która służy do łatwego nagrywania i odtwarzania sygnałów stereofonicznych. Wszystkie modele posiadają transparentny układ przedwzmacniacza mikrofonowego znanego z poprzednich serii, 4-pasmowy korektor barwy, wysokiej jakości 100-milimetrowe tłumiki, 6 szyn wysyłkowych, 12-segmentowy wskaźnik poziomu sygnału i unikalny system montażu QCC, pozwalający na szybką instalację stołu w wariantach pracy na biurku bądź w racku. Zastosowanie zdecydowanie uniwersalne podane w formie kompaktowego stołu mikserskiego.

Więcej info jak zwykle u producenta:
http://www.allen-heath.com/ahproducts/wz4-16-2/

4Yamaha AG 06

Kompaktowe urządzenie od Yamahy to wielozadaniowy 3-kanałowy mikser. Nowoczesna, kompaktowa obudowa pozwala na pracę w każdych warunkach, a dodatkowa funkcja loopback pozwoli Wam dzielić się dokonaniami na żywo, poprzez streaming do kanałów youtube itp.

Więcej szczegółów na stronie producenta:
http://pl.yamaha.com/pl/products/music-production/mixers/ag/ag06/?mode=model 

5Mackie Mix5

Jeszcze jedna klasyczna konstrukcja. Wysokiej klasy komponenty, solidna obudowa, oraz możliwość współdziałania z różnego rodzaju aplikacjami. Dzięki preampom firmy Mackie i niskiemu poziomowi szumów, seria Mix dostarcza nam najwyższej jakości dźwięk bez względu na jego źródło. Jeśli jednak uważasz, że ten maluszek nie zaspokoi twoich potrzeb to zerknij na większych braci Mix8 lub Mix12FX, gdzie cyfra oznacza ilość kanałów.

Więcej na stronie producenta:
http://mackie.com/products/mix-series

6Mackie DL 806 

Na zakończenie coś dla fanów appla 🙂 Mikser cyfrowy często wykorzystywany przy konferencjach, mniejszych imprezach itp. 8 kanałów sterowanych za pomocą darmowej aplikacji Master Fader dla iPad ale jest też możliwość sterowania mikserem z poziomu iPhone (4S,5) oraz Ipod Touch (4 i 5 gen) za pomocą darmowej aplikacji MY FADER. Do dyspozycji mamy 4 wejśia mikrofonowe XLR i 4 wejścia mikrofonowo liniowe XLR/TRS wyposażone w wysokiej klasy preampy Onyx z globalnym zasilaniem Phantom. Dodatkowo wbudowane hi-endowe przetworniki 24 bitowe Cirrus Logic AD/DA.

Więcej na stronie producenta:
http://mackie.com/products/dl1608-dl806

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj