Syntezatory Sequential od teraz w rodzinie Focusrite

0

Słynąca ze sprzętu studyjnego brytyjska firma Focusrite przejęła oficjalnie legendarną markę amerykańskiego producenta syntezatorów Prophet, czyli Sequential.

Firmę o nazwie Sequential Circuits założył w 1974 roku Dave Smith, który oprócz wielu udanych i uznanych syntezatorów – na czele z legendarnym Prophet-5 – oraz automatów perkusyjnych miał także na koncie poważny wkład w stworzenie standardu komunikacji MIDI.

W roku 1987 firma Smitha zbankrutowała, a marka Sequential Circuits została wykupiona przez koncern Yamaha… i zamknięta dwa lata później. Następnie po latach pracy w firmie Korg, Smith powrócił na rynek w roku 2002 z kolejną własną firmą Dave Smith Instruments. W roku 2015 odzyskał od Yamahy prawa do pierwotnej nazwy, która w 2018 została skrócona do Sequential.

Syntezatory Sequential w Audiostacji!

W roku 2020 ogłoszono wielki powrót Prophet-5, a w kwietniu 2021 marka Sequential dołączyła do grupy Focusrite, zajmując miejsce obok takich nazw jak ADAM Audio, Novation, Ampify, Martin Audio, Optimal Audio i oczywiście… Focusrite! Czy wyjdzie jej to na dobre? Znając dotychczasowy dorobek i renomę brytyjskiej firmy-matki, jesteśmy przekonani, że tak!

Więcej szczegółów
Producent: https://www.sequential.com
Dystrybutor: https://audiostacja.pl

NAMM 2020: Sequential i dwa nowe syntezatory PRO 3 i PRO 3 SE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj