Syntezatory, które zmieniły świat i wyznaczyły nowe, muzyczne standardy

0

Od momentu, kiedy elektronika zawładnęła światem muzycznym, producenci syntezatorów prześcigali się w projektowaniu najlepszych maszyn i mimo, że dzisiaj jesteśmy w zupełnie innym miejscu jeśli chodzi o technologię i rozwiązania, to kilka instrumentów bez wątpienia wywarło no to wpływ.

Pewnie ich lista powinna być znacznie dłuższa, to w tym krótkim artykule przedstawiamy 10 syntezatorów, które w naszym mniemaniu należą do kanonu klasyków, które zostawiły ogromny ślad po sobie, wyznaczając nowe standardy, a dzisiejszym posiadaczom tych unikatów możemy jedynie zazdrościć. Każdy z nich jest inny, czasem nawet dziwaczny, patrząc przez pryzmat dzisiejszych instrumentów. Jednak każdy jest wyjątkowy! Każdy z producentów chciał zaznaczyć swoją indywidualność i w ich dzisiejszych konstrukcjach w wielu modelach możemy zauważyć kontynuację niektórych rozwiązań i stylistyki. A ile hitów dzięki nim powstało…!!!

Cytując naszego klasyka… “Oczywiście to wszystko to nic w porównaniu z prędkością światła” 😀 Choć niektóre modele się do niej mocno zbliżyły 😉

Zapraszamy do komentowania i przedstawiania waszych propozycji poniżej tekstu.

Roland JD-800

Korg Wavestation

Moog Minimoog

ROLAND D-50

Oberheim OB-X

Yamaha CS-80

KORG M1

Yamaha DX7

ARP 2600

Sequential Circuits Prophet-5

Roland Jupiter-4

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here