Roland GO:Piano z pełnowymiarową i realistyczną klawiaturą!

0

Nazwa modelu w zasadzie tłumaczy podstawowe zastosowanie tego kompaktowego, cyfrowego pianina. Jednak warto przyjrzeć mu się znacznie dokładniej bo pod tą niepozorną obudową kryją się spore możliwości…

Roland od około 2 lat wprowadza do oferty instrumenty serii GO:! Ma być prosto, stosunkowo tanio i przede wszystkim mobilnie. Roland GO:Piano to jeden z pierwszych instrumentów jaki jest na rynku od ponad roku i co ważne cieszy się całkiem sporym zainteresowaniem. Dlaczego? Już wyjaśniamy…

Po pierwsze jest bardzo mobilnie i kompaktowo. Niewielkie rozmiary i waga instrumentu (zaledwie 3,9 kg!!!) pozwalają wziąć go dosłownie “pod pachę” i wybrać sobie miejsce do grania. Zasilanie bateryjne zapewni kilka godzin pracy bez dostępu do prądu, a odsłuch zapewnimy sobie dzięki wbudowanym głośnikom lub słuchawkom, które podpinamy za pomocą gniazda mini-jack.

Po drugie i co może dla wielu najważniejsze, dla nas z pewnością tak, to fakt, że to niewielkie pianino wyposażono w 61 pełnowymiarowych klawiszy, które zapewniają realność i ekspresyjność inspirowaną akustycznym fortepianem co automatycznie podwyższa klasę i grono użytkowników, którzy szukają co prawda małego instrumentu ale z pełnoprawną klawiaturą! Tu tak właśnie jest. Jest to bardzo dobra opcja dla muzyków, którzy chcą korzystać z dobrodziejstw naturalnej klawiatury jak w akustycznym instrumencie, a jednocześnie móc postawić instrument dosłownie wszędzie bez potrzeby zaadoptowania w domu dodatkowego, stałego miejsca. Chcesz grać? Wyciągasz i grasz! Nie chcesz? Chowasz i gotowe!

Cyfrowe pianina, a w szczególności pianina marki Roland, to oczywiście szereg udogodnień dostępnych dzięki cyfrowej technologi. Funkcja Bluetooth zapewni dzięki twojemu smartfonowi dostęp do lekcji i utworów online, z którymi ćwiczenie może być znacznie przyjemniejsze. Pianina cyfrowe marki Roland to także gwarancja bardzo dobrej jakości brzmień. Na pokładzie znajdziemy ich 40 w tym oczywiście brzmienia pianin, fortepianów i wiele innych.

Cena jaką przyjdzie nam zapłacić za ten instrument wydaje się naprawdę niska. Ok 1.200 zł za masę funkcji w kompaktowej obudowie i pełnoprawną klawiaturą to dla wielu chyba marzenie na wyciągnięcie ręki!

Więcej szczegółów:
Producent/Dystrybutor: www.roland.com/pl/products/gopiano_go-61

Zobaczcie też jeden z najnowszych video testów:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here