Roland FP-X Series, nowa linia przenośnych pianin cyfrowych

2

Roland FP-90X, FP-60X I FP-30X to najnowsza generacja przenośnych i pełnowymiarowych pianin cyfrowych, którą dziś zaprezentował nam japoński producent. Jakie funkcje i możliwości się w nich kryją?

Po kilku latach przyszedł czas na odświeżenie znanej serii przenośnych pianin cyfrowych FP z pełnowymiarową 88-klawiszową klawiaturą. Teraz nowe modele zyskały na końcu symbol X, a wraz z nim lepszą grywalność, nowe funkcje i możliwości przy zachowaniu lekkiej i przenośnej konstrukcji.

Aktualnie w całej linii znajdziemy 4 instrumenty, czyli najnowsze modele od flagowego FP-90X zaczynając, przez FP-60X i FP-30X, kończąc na podstawowym, czyli modelu FP-10 o którym pisaliśmy dwa lata temu TUTAJ.

Paleta brzmień każdego z modeli wykracza poza próbki pianin akustycznych oferując także dodatkowe brzmienia. Każde pianino posiada zestaw wbudowanych głośników oraz możliwość podłączenia dwóch zestawów słuchawek. Na pokładzie także łączność Bluetooth, więc możemy przesyłać strumieniowo utwory do pianina i grać razem z nimi.

Instrumenty będą oferowane w kolorze białym i czarnym, a ich dostępność planowana jest na luty 2021. Ceny za oceanem mają wyglądać następująco:

  • Roland FP-90X – 2100 USD
  • Roland FP-60X – 1000 USD
  • Roland FP-30X – 700 USD

Dla każdego modelu dostępne są opcjonalne statywy i pedały ekspresji.

Więcej szczegółów:
https://www.roland.com/pl/promos/fp_series

W sieci brak jeszcze oficjalnych prezentacji video nowych modeli ale już pojawiają się pierwsze recenzje zza oceanu:

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj