Nord Wave 2! Czyżby najbardziej wszechstronny syntezator w historii?

2

W połowie stycznie wszystko stało się jasne i światło dzienne ujrzał najnowszy, oczywiście czerwony 😉  Wave 2 ze stajni Nord Keyboards. Wszytko wskazuje, że będzie to najbardziej wszechstronny syntezator w historii marki Nord!

Po krótkiej zapowiedzi jaką popełniliśmy w dniu premiery nowego Nord Wave 2 czas aby przybliżyć wam nieco szerzej ten syntezator. Podkreślam słowo syntezator, ponieważ dla mniej wtajemniczonych warto przypomnieć, że w firmie Nord Keyboards zasady są dość jasne i nie podlegają kompromisom. W ofercie aktualnie znajduje się 6 mocno wyspecjalizowanych instrumentów klawiszowych, gdzie każdy jest stworzony do konkretnych zadań na najwyższym poziomie. I dokładnie to samo tyczy się nowego Nord Wave 2, który będzie, a w zasadzi już jest, choć czekamy na jego dostępność, najbardziej zaawansowanym instrumentem do kreowania i poszukiwania unikalnych brzmień w historii syntezatorów marki Nord.

Co zatem ma do zaoferowania instrument, za który przyjdzie nam zapłacić w granicach 10.000 zł?

Ten potężny czteroczęściowy instrument o wyjątkowych możliwościach brzmieniowych pozwala na zaawansowane tworzenie warstw, nakładanie klasycznych przebiegów fal i sampli oraz dopasowywanie brzmienia dosłownie w locie. Doskonały podgląd podczas kształtowania brzmienia zapewniają oddzielne wyświetlacze OLED dla sekcji Program i Oscillator.

Nord Wave 2 wyposażono w klasyczny arpeggiator z trybem polifonicznym i z edytowalnymi patternami. Patterny wyzwalają dźwięki wszystkich trzymanych klawiszy albo w prosty sposób, albo według patternu z różnymi inwersjami, co pozwala uzyskać bardzo ciekawe wariacje harmoniczne.

Zapraszamy także do obejrzenia pierwszych próbek dźwiękowych jakie zarejestrowana podczas premiery na NAMM Show 2020 zakończonych w styczniu:

W sekcji Layer znajdują się suwaki do łatwej regulacji głośności lub panoramy wszystkich czterech warstw jednocześnie. Sekcja Oscillator zawiera potężny wielooscylatorowy efekt Unison z prawdziwymi superfalami, generujący jednocześnie setki przebiegów dla uzyskania wyjątkowo grubych i tłustych brzmień.

Sekcja Filter ma 6 typów filtrów, w tym bardzo interesującą emulację tranzystorowego filtra drabinkowego z legendarnego Mini.  Syntezator ma także wiele morfowalnych parametrów, takich jak poziom modulacji LFO, Oscillator Control, Filter i Effects. Mogą być one regulowane przy pomocy czterech różnych źródeł: velocity, aftertouch, koła i pedału sterującego. Wszystkie źródła morfingu mogą być szybko przypisane do sterowania wieloma parametrami jednocześnie. Natomiast potężna funkcja Impulse Morph pozwala na natychmiastową zmianę dowolnego parametru dźwięku.

Więcej szczegółowych informacji znajdziecie na dedykowanej stronie jaką przygotował dystrybutor marki w Polsce, firma Audiostacja: https://audiostacja.pl/zapowiedz-nord-wave-2

Więcej szczegółów
Producent: https://www.nordkeyboards.com
Dystrybutor: https://audiostacja.pl

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj