Musikmesse 2017: Klasa mistrzowska, czyli fortepiany Yamaha serii SX

0

Który pianista nie zna serii S? Całe rzesze muzyków kupowało i nadal je kupuje. A najznakomitsi pianiści czerpią z nich w ramach ćwiczeń, kupując instrumenty do swych domów.

SX – ta kosmicznie brzmiąca nazwa nowej serii fortepianów Yamaha to swoisty ukłon w kierunku znawców marki korzystających właśnie z serii S, produkowanej od lat 90-tych ubiegłego stulecia. Nowa seria SX charakteryzuje się znaczącymi zmianami, wśród których znajdziemy wykorzystywaną w innych instrumentach, technologię A.R.E. (Acoustic Resonance Enhancement).
Świerkowa płyta rezonansowa, której inspiracją była ta z modelu CFX, docenionego na całym świecie przez najlepszych pianistów.
Kolejną znaczącą zmianą jest filc młotków, stworzony według zupełnie nowej technologii Yamaha. Konstrukcyjnie, seria SX również odróżnia się od serii S. Przede wszystkim, postanowiono ograniczyć ilość kleju do budowy fortepianu zastępując go kolejnymi warstwami drewna o 30% grubszymi niż dotychczas stosowane.
Wszystko to ma niebagatelne znaczenie dla brzmienia fortepianu, które według producenta ma być jeszcze pełniejsze i bogatsze.

Te i inne informacje znajdziecie na stronie producenta www.pl.yamaha.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here