Kolejna prezentacja możliwości pianina cyfrowego Kawai CA48

0

Zapraszamy do kolejnej prezentacji możliwości nowego pianina cyfrowego Kawai CA48. Tym razem sporą garść informacji przekaże Wam Sean O’Shea.

Wydawać by się mogło że model entry level, czyli zaczynający całą serię instrumentów będzie czymś powiedzmy, “mało atrakcyjnym”… Nie w przypadku firmy Kawai i napewno nie w przypadku serii pianin cyfrowych CA. Cała linia pianin Kawai Concert Artist (CA48, CA58, CA78, CA98), to instrumenty, które sprostają wymaganiom większości pianistów na świecie. Każdy z instrumentów jest wyposażony w świetną, drewnianą klawiaturę i brzmienia zaczerpnięte z topowego fortepianu koncewrtowego Shigeru Kawai EX, goszczącego na największych salach koncertowych całego świata. Różnice zaczynają się na poziomie dodatkowych funkcji i możliwości, gdzie oczywiście CA98 jest modelem nazwijmy go high-endowym w swojej klasie, jednak już CA48 oferuje tak wiele, że z pewnością zaspokoi Wasze potrzeby, zwłaszcza patrząc na jego stosunek ceny do jakości.

Z najważniejszych rzeczy…

Klawiatura RM3 Grand  II

Akcja klawiatury skrzydeł akustycznych w ostatnim stuleciu pozostawała praktycznie niezmieniona. Współcześnie obecne są również wydłużone i wyważone klawisze oraz młoteczek uderzający prosto w strunę. Stosowany mechanizm pozwala pianistom wyrażać swoje uczucia w optymalny sposób.

Każdy z klawiszy klawiatury RM3 Grand II został tradycyjnie wykonany ze stosunkowo długich kawałków drewna. Klawisze poruszają się z lekkością dzięki specjalnej belce. Stopniowana klawiatura o odpowiedniej symulacji nacisku i dodatkowym obciążeniu klawiszy basowych sprawiają, że gra staje się bardzo realistyczna.

POWIERZCHNIA KLAWISZOWA IVORY TOUCH

Białe klawisze pianin Concert Artist wykończono wysokocenioną powierzchnią Ivory Touch. Ten znakomity materiał łagodnie absorbuje pot pojawiający się na opuszkach palców, a także skutecznie naoliwia klawisze zapobiegając obsuwaniu się palców, co ma decydujący wpływ na świetną kontrolę gry.

TRÓJSENSOROWY WSKAŹNIK KLAWISZY

Funkcja Grand Feel II zawiera nowoczesny system trójsensorowy także usprawniający realistyczność gry. Dodatkowy, trzeci sensor polepsza czułość podczas powtarzania tego samego dźwięku, a także umożliwia przedłużenie wybrzmiewania pierwszego, gdy dołączają się kolejne, np. w trakcie gry legato.

Technologia Harmonic Imaging XL i pełna polifonia

Z najnowszym próbkowaniem dźwięku Harmonic Imaging XL, niezwykłą polifonią 256 dźwięków i oszałamiającym echem oraz efektami modulacji pogłosu, najnowsza seria Concert Artist dostarcza niezrównany, akustyczny realizm, który z pewnością zafascynuje zarówno grającego, jak i słuchających.

Podczas gry na dobrej jakości pianinie suma nacisku położonego na klawiaturę definiuje nie tylko głośność produkowanego dźwięku, ale również wyjątkowy charakter tonalny każdej nuty. Dlatego, by wiernie oddać brzmienie fortepianów serii EX, każdy z klawiszy został nie tylko oddzielnie nagrany, ale także o rozmaitym stopniu głośności od delikatnego pianissimo po donośne fortissimo.

Więcej szczegółów:
Producent: www.kawai.com
Dystrybutor: www.silesiamusiccenter.pl

Pełna specyfikacja pianina Kawai CA48:

 • Klawiatura: 88 drewnianych ważonych klawiszy, Grand Feel Compact z potrójnymi sensorami
 • Brzmienia: 19 (Concert Grand, Concert Grand 2, Studio Grand, Studio Grand 2, Mellow Grand, Mellow Grand 2, Modern Piano, Rock Piano, Classic E.Piano, Modern E.Piano, Jazz Organ, Church Organ, Harpsichord, Vibraphone, String Ensemble, Slow Strings, Choir, New Age Pad, Atmosphere)
 • Ustawienia klawiatury: tryb gry na 4 ręce, 4 ustawienia czułości
 • Polifonia: 192 dźwięki
 • Typy pogłosu: Room, Lounge, Small Hall, Live Hall, Concert Hall, Cathedral
 • Nagrywanie: 3 piosenki
 • Metronom: 1/4, 2/4, 3/4, 4/4, 5/4, 3/8, 6/8, zakres 10~300 bpm
 • Utwory Demo: 19 piosenek
 • Piosenki Concert Magic: 40
 • Wbudowane lekcje
 • Bluetooth: V4.0, MIDI
 • Złącza: Słuchawki x 2 (1/4”, 1/8”), MIDI (IN/OUT), USB to Host
 • Głośniki: 2x 20W
 • Wymiary: 135,6 x 46,1 x 88,5
 • Waga: 57kg
 • Cena ok. 7.700 PLN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here