Kawai CA98 i CA78 z prawdziwą, drewnianą klawiaturą!

0

Potrzebujesz instrumentu, który zapewni Ci ekspresję i odczucia z gry jak na prawdziwym akustycznym fortepianie? Z drugiej strony pragniesz mobilności i funkcjonalności instrumentu cyfrowego? Poznaj pianina cyfrowe z serii Concert Artist marki Kawai!

W skład profesjonalnych pianin cyfrowych Kawai CA Series (Concert Artist) wchodzą obecnie 4 modele. Od podstawowych, choć już mocno zaawansowanych modeli CA48 i CA58, po prawdziwie zawodowe rozwiązania w postaci model CA78 i flagowego CA98.

O i ich cechach i zaletach pisaliśmy już kilkukrotnie, m.in. w artykule: https://uptone.pl/pianosynth/pianina-cyfrowe-kawai-ca78-i-ca98-technologia-i-jeszcze-raz-technologia

Dziś kilka słów o mechanizmie i klawiaturze, której to parametry sprawiaj, że są to instrumentu ciekawe i porządane!

Grand Feel II: Dotyk i ekspresja koncertowego fortepianu!

W tym haśle marki Kawai nie ma nic przesadzonego. Opierając się na wielu znanych zasadach związanych z akustycznym fortepianem, akcja klawiatury Grand Feel II wykorzystywana w modelu CA98 i CA 78 łączy w sobie najlepsze materiały, precyzję działania i świetny mechanizm, aby odtworzyć wyjątkowy dotyk i najbardziej realne odczucia, znane z najlepszych fortepianów koncertowych.

Każdy z 88 czarno-białych klawiszy wykonany jest w całości z długich kawałków drewna, z delikatną powłoką i fakturą Ivory-Touch, imitującą, stosowaną dawniej kość słoniową, która pochłania wilgoć i pomaga lepiej kontrolować naszą grę. Ich odpowiednio zaprojektowana długość, sięgająca wgłąb instrumentu niemal tak samo jak w klasycznym fortepianie, pozwala to na zagranie tonów na całej widocznej długości klawisza, bez utraty najmniejszej części jego charakteru. Stworzona przez Kawai klawiatura Grand Feel II to bez wątpienia jeden z najlepiej zaprojektowanych mechanizmów stosowanych w cyfrowych pianinach!

Każdy z 88 klawiszy został wyposażony w trójstopniowy układ pomiaru siły nacisku, co pozwala na precyzyjne odwzorowanie natężenia dźwięku. Kawai zadbał również o szczególny element znany z klasycznej klawiatury – mechanizm wymyku. W manuale Grand Feel II został on dodatkowo ulepszony, umożliwiając lepsza repetycję.

Klawisze z lewej strony Grand Feel II zostały odpowiednio dociążone, natomiast zagranie wysokich tonów wymaga mniejszej siły uderzenia. Dokładnie tak, jak w drewnianym fortepianie. Wykończenie imitacją kości słoniowej zapewnia dodatkowe wrażenia z gry, podnosząc walory estetyczne instrumentu.

Grand Feel Pedal System

Kawai CA98 i CA78 posiadają również zaawansowany Grand Feel Pedal System, składający się z trzech pedałów: Forte, Piano oraz sostenuto, który w połączeniu z klawiaturą Grand Feel II daje nieograniczone możliwości wydobywania barw.

Sugerowane ceny:

  • Kawai CA98 – ok. 14.500 zł
  • Kawai CA78 – ok. 11.500 zł
  • Kawai CA58 – ok. 9.500 zł
  • Kawai CA48 – ok. 7.500 zł

Więcej szczegółów:
Producent: http://www.kawai-global.com/ca-series
Dystrybutor: http://silesiamusiccenter.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here