Jak działa funkcja Voicetron w klawiszu Ketron SD9?

0

Jak działa funkcja Voicetron w klawiszu Ketron SD9? Chyba najlepiej to wyjaśni i zaprezentuje Bartek Krzemiński. Zapraszamy!

Voicetron, czyli harmonizer wokalny wbudowany w instrumenty marki Ketron SD9 pozwala na bardzo zaawansowaną modulację głosu, począwszy od standardowych chórków takich jak duet czy chociażby trio, po funkcje typu Pitch Corrector czy Pitch To Note. W poniższym nagraniu zostały użyte fabryczne ustawienia Voicetrona, które mamy od razu po włączeniu instrumentu. Jak dodaje Bartek… “…jest na tym nagraniu sporo efektu Reverb, ale jak wiecie do śpiewania LIVE, reverb potrafi być bardzo pomocny… ;)”.

Oczywiście wszystkie elementy można poustawiać wedle własnego uznania. Podobnie jak w modelu Audya, potencjometr głośności głosów harmonizujących mamy na wierzchu panelu kontrolnego. Utwór “Get Lucky” to zdecydowanie wyzwanie dla każdego harmonizera wokalnego, ze względu na bardzo wysokie i długie dźwięki w refrenie.

Ketron Voicetron to nie tylko harmonizer wokalny, to także efekty, kompresory, bramki i inne. Posłuchajcie jak radzi sobie w czasie rzeczywistym:

Przy okazji przypominamy pełną prezentację z tegorocznego zlotu klawiszowców w Rzgowie:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj