Akustyczne pianino Kawai K-200 z technologią ATX3! Co to znaczy?

0

Aby przekonać się, dlaczego pianina KAWAI serii K z technologią ATX3 (AnyTimeX) są naprawdę wyjątkowe trzeba zajrzeć do ich wnętrza… Zapraszamy do poznania niezwykłych możliwości tych pianin… akustycznych?

Akustyczne pianina Kawai serii K, czyli modele K-200, K-300 czy K-400 i wyżej… to po prostu świetne pianina akustyczne. Jednak XXI wiek wymaga od tego typu instrumentów już czegoś więcej, a konkretnie różnorodności i elastyczności. Bo jeśli chcę grać na słuchawkach, żeby nie przeszkadzać innym domownikom lub innym brzmieniem, to zmuszony jestem wybrać instrument cyfrowy? Absolutnie nie! Oczywiście cena zawsze będzie przemawiała za konstrukcją w pełni cyfrową, jednak jeśli cena nie jest tak ważna, a niezastąpione właściwości instrumentu akustycznego z klawiaturą na czele w połączeniu z cyfrową technologią są tym czego szukasz, to pianino K-200 lub K-300 z technologią ATX3, może być dokładnie tym czego potrzebujesz!

O co w tym chodzi? Wbrew pozorom jest to bardzo proste. Jeśli chcesz grać na normalnym akustycznym pianinie to siadasz i grasz. Jeśli jednak potrzebujesz poćwiczyć w ciszy lub urozmaicić swoją grę innymi brzmieniami to z pomocą przychodzi w tym przypadku technologia AnyTimeX 3.

Kawai wyposażył pianina serii K w wysokiej klasy moduł brzmieniowy, który imituje m.in. brzmienia flagowego fortepianu koncertowego Shigeru Kawai oraz daje mnóstwo innych możliwości znanych z rozwiązań cyfrowych czyli brzmienia, funkcje edukacyjne, rejestrator do nagrywania naszych utworów, możliwość podłączenia słuchawek, zewnętrznego nagłośnienia czy wreszcie łączność z naszymi smartphonami przez Bleutooth czy z komputerem przez złącze MIDI. Do tego dotykowy panel sterujący! Wygląda ciekawie prawda? Kawai naprawdę potrafi dogodzić każdemu!

Pamiętajcie jednak, że nadal korzystacie ze świetnej, akustycznej klawiatury. Wszystko dzieje się w ten sposób, że po włączeniu modułu, klawiatura instrumentu nadal zachowuje cała swoją charakterystykę czułości, a jedynie młoteczki nie dochodzą już do struny, czyli w nie po prostu nie uderzają, a dźwięk wydobywany jest z modułu dzięki specjalnym czujnikom/sensorom, które rozmieszczone są w różnych punktach klawiatury.

Zobaczcie jak to wygląda w praktyce:

Więcej szczegółów
Producent: http://kawaius.com
Dystrybutor: http://silesiamusiccenter.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here