Perkusje hybrydowe: przyszłość czy moda?

0

Perkusje hybrydowe, podobnie jak pianina hybrydowe stają się coraz popularniejsze. Zdecydowany prym w tej dziedzinie wiedzie firma Roland. Co powoduje, że zainteresowanie nimi jest coraz większe?

Perkusje hybrydowe to zdecydowanie przyszłość lub kolejny etap i kolejne możliwości w kształtowaniu brzmienia naszych zestawów perkusyjnych. Łączą one w sobie nowoczesne technologie z akustycznym brzmieniem, więc możliwości mamy praktycznie nieograniczone.

Możemy nakładać, ulepszać i rozszerzać swój akustyczny dźwięk poprzez dodawanie elementów elektronicznych, a do tego w bardzo prosty sposób i przy stosunkowo nie dużym nakładzie finansowym, nie rezygnując przy tym z naszych akustycznych zestawów perkusyjnych, bez których wielu bębniarzy nie wyobraża sobie grania.

Ale jak to wszystko działa?

Bardzo prosto! Wspominaliśmy o tym już w artykule: https://uptone.pl/perkusja/roland-tm-1-najprostszy-modul-triggerowy. To pytanie, które zadają nam czytelnicy naszego portalu, więc spieszymy z krótkim wyjaśnieniem raz jeszcze.

Zestawy hybrydowe to nic innego jak nasze zestawy akustyczne, którymi już dysponujemy, poszerzone o elementy elektroniczne jak moduł brzmieniowy oraz zestaw triggerów, które zbierają drgania membran, przetwarzają je cyfrowo i wysyłają do modułu brzmieniowego. A w nim możemy już robić z próbkami co tylko nam się podoba.

Co najważniejsze, wszystkie montowane akcesoria nie wpływają na akustyczne brzmienie naszych zestawów, więc mimo zamontowanej elektroniki, możemy z niej nadal korzystać w sposób klasyczny. Oczywiście możemy równie dobrze ją zdjąć bo jest to bardzo proste i bardzo szybkie.

Jak wspominaliśmy na początku, firmą która w tej branży jest liderem i w swojej ofercie posiada rozwiązania, które pozwolą nam szybko i łatwo zamienić nasz zestaw akustyczny w zestaw hybrydowy jest firma Roland. Na ich stronie znajdziecie sporo informacji o możliwościach i konkretnych akcesoriach.

Zapraszamy was więc na dedykowaną stronę:
https://www.roland.com/pl/promos/hybrid_drums

Posłuchajcie także co mają do powiedzenie w tej kwestii topowi artyści:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj