Pearl malletSTATION EM1 – czyli perkusyjny kontroler midi nowej generacji

0

Prawdę powiedziawszy, malletSTATION EM1, to urządzenie dziwne. To trochę tak, jakby wręczyć perkusiście pianino i kazać mu na nim grać. Ale uwierzcie, że nie ma w tym wiele manipulacji. Ksylofon, perkusyjna klawiatura sterująca i perkusyjne pady. Wszystko to łączy się w najnowszym urządzeniu Pearl Drums – malletSTATION EM1.

Przy całej innowacyjności EM1, jedno rzuca się w oczy. Zetknięcie klasycznych instrumentów z najnowszymi technologiami. Bo jak inaczej nazwać urządzenie, na którym gramy przy użyciu drewnianych filcowych pałkach perkusyjnych?

EM1, to poniekąd dopełnienie brakującego instrumentarium ksylofonisty. Nowy elektroniczny instrument Pearl nie tylko pełni funkcję klawiatury sterującej. malletSTATION stworzony został w tzw. rozmiarze 3.0, czyli dokładnie takim samym jak klasyczny ksylofon.
Regulowana funkcja niskich tonów pozwala ustawić podstawową nutę diatoniczną instrumentu na D, co znacząco poszerza skalę malletSTATION.
Co do nowych technologii… EM1 współpracuje z takimi systemami i urządzeniami jak komputery Apple oraz PC. Ponadto, jego funkcje rozszerzono do współdziałania z iPadem, iPhonem i urządzeniami mobilnymi z systemem Android, zatem wszelkiego rodzaju aplikacje brzmieniowe i rytmizujące znajdą również swoje zastosowanie z malletSTATION EM1.

Do stworzenia EM1 swoją rękę przyłożyła firma Keith McMillen Instruments, będąca głównym projektantem tego iście nowatorskiego urządzenia. Już na etapie projektu, EM1 wyposażono w technologię Smart Fabric Sensor firmy KMI, która pozwala silikonowej matrycy uzyskać niezwykle czułe, naturalne reakcje, w tym tłumienie młoteczków i kontrolę aftertouch.
Nowe dziecko Pearl uzyskało również gniazda pedałów ekspresji. Zatem podobnie jak pianino, EM1 reagowało będzie na pedał sustain, czy też inny, przypisany parametr MIDI.

Interface użytkownika Pearl malletSTATION EM1 ogranicza się do kilku, na pozór podstawowych ustawień parametrów brzmieniowych i funkcyjnych. Urządzenie wyposażono w 3 programowalne suwaki, 4 programowalne przyciskami i możliwość zmiany o tonacji i oktawy.

Jak podaje Pear. malletSTATION ma być najtańszym tego typu urządzeniem na rynku. I trudno nie wierzyć, skoro zapowiadana cena wyznaczona została na 999$.
Biorąc zatem pod uwagę ogrom możliwości instrumentu, jego lekką konstrukcję i w pełni edytowalne parametry brzmieniowe, EM1 może wywołać niemałą zawieruchę w świecie kontrolerów MIDI.

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta www.pearldrum.com oraz już wkrótce na stronie polskiego dystrybutora www.silesiamusiccenter.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here