Pearl Drums i dwa niesamowite zestawy Masterworks Sonic Select!

0

Są bliżej niż Wam się wydaje! Od kilku tygodni dostępne w Polsce dzięki dystrybutorowi marki Pearl Drums, firmie Silesia Music Center.

Pearl Masterworks Sonic Select to nowe zestawy, które producent wprowadził do oferty niecały rok temu. 5 zestawów różniących się od siebie pod każdym niemal względem. Oczywiście jak na linię Masterworks przystało, każdy zestaw w danej formule można konfigurować w zależności od osobistych potrzeb, dobierając rozmiary korpusów,  rodzaj i kolor wykończenia oraz cały osprzęt czyli hardware.

Firma zapewnia, iż każdy zestaw posiada zupełnie inne brzmienie. Seria Masterworks Sonic Select dogłębnie testowana była w warunkach studyjnych. Opinie zaś wyrażali muzycy współpracujący podczas planowania i produkcji zestawów.

W serii Masterworks Sonic Select znajduje się 5 zestawów: StudioHeritageUrbanStadiumModern Dry.

Dziś kilka słów i zdjęć dotyczących modeli Studio i Heritage…

Pearl Masterworks Sonic-Select “Studio” w wykończeniu “Matte Natural Black Limba”

Formuła STUDIO to cienkie, sześciowarstwowe korpusy klonowe oraz Gumwood z obręczami Mastercast. Jak sama nazwa wskazuje, zestawy te przeznaczone są do pełnego odwzorowania wszelkich niuansów i zakresu tonów podczas studyjnej pracy. Zastosowano tu technologię EvenPly-Six wykorzystującą laminowanie krzyżowe, dzięki której użyte warstwy drewna są cieńsze o 28%. Krawędzie korpusów ścięto na zewnątrz pod kątem 60 stopni. Wykorzystano również lugi mostkowe CL.

Zestawy dostępne w kilku wykończeniach: pearldrum.com

Pearl Masterworks Sonic-Select “Heritage” w wykończeniu “Red Fade over Eucalyptus”

Formuła Heritage to klasyczna konstrukcja bębnów i połączenia mocy drewna klonowego z ciepłem mahoniu. Przeznaczona jest do szerokiego spektrum gatunków muzycznych takich jak: funk, rock, blues czy country. Hybrydowe korpusy składają się z czterech warstw klonu i mahoniu z czterowarstwowymi klonowymi obręczami wzmacniającymi (Reinforcement Rings). Krawędzie korpusów ścięto na zewnątrz pod kątem 45 stopni. Zastosowano obręcze FatTone oraz lugi STL Swivel.

Zestawu dostępne w kilku wykończeniach: pearldrum.com

Więcej info:
Producent: pearldrum.com
Dystrybutor: www.silesiamusiccenter.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj