Nowy, wyjątkowy zestaw perkusyjny Pearl Masters Maple/Gum!

0

Podczas NAMM Show 2019, firma Pearl Drums zaprezentowała sporo nowości, jedną z nich jest wyjątkowy zestaw Pearl Masters Maple/Gum. No właśnie… Masters czy Masterworks?

Zanim przejdziemy do tytułowego zestawu, przedstawiamy w skrócie niektóre nowości jakie firma pokazała na ten rok podczas NAMM Show 2019: tytułowy Masters Maple Gum, customowe grafiki w serii Masterworks, nowe elementy hardware’u w serii ICON Rack, Jesus Diaz Signature Congas & Bongos oraz mnóstwo nowych wykończeń w perkusjonaliach, w instrumentach marszowych, Session Studio Select i EXL Export. Pearl zajmie się także dystrybucją instrumentów od Keith McMillen Instruments.

Wracając do sedna…

Nowy zestaw Pearl Masters Maple/Gum to kombinacja sześciowarstwowych korpusów, wykonanych z klonu amerykańskiego i ambrowca, wykończone ręcznie kładzionym lakierem i okleiną. Zastosowana tutaj technologia EvenPly-Six wykorzystuje laminowanie krzyżowe, co pozwoliło na użycie cieńszych o prawie 30 procent warstw drewna. Krawędzie korpusów ścięto na zewnątrz pod kątem 60 stopni. Wykorzystano również lugi mostkowe CL oraz obręcze Mastercast Die-Cast.

“Żeby nie było wątpliwości, zestaw Masters Maple/Gum jest tak naprawdę zestawem Masterworks – mówi dyrektor działu badawczo-rozwojowego Pearla, Raymond Massey. “Jedynym elementem, który je odróżnia jest poziom wykończenia i customizacji hardware’u oferowany z serią Masterworks. Spędziliśmy cały ubiegły rok testując te bębny, aby mieć pewność, że znajdziemy najlepszą kombinację drewna, obręczy i lugów, która zapewni grę na najwyższym poziomie. Nie moglibyśmy być bardziej dumni z rezultatu.”

Zestaw Pearl Masters Maple/Gum będzie dostępny w czterech wykończeniach: Natural Maple, Black Diamond Pearl, Matte White Marine i Platinum Gold Oyster,

i oferowany w dwóch konfiguracjach:

  • MMG924XSP/C: 22”x16”/10”x07”/12”x08”/16”x16”
  • MMG904XP/C: 22”x16”/12”x08”/16”x16”

Więcej szczegółów:
Producent: https://pearldrum.com
Dystrybutor: http://silesiamusiccenter.pl

Poniżej kilka zdjęć z tegorocznej strefy firmy Pearl Drums na NAMM Show i tytułowy Pearl Masters Maple/Gum!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here