Nowa seria blach Meinl Cymbals “Pure Alloy Custom”!

0

Dziś mamy kolejną porcję nowości od Meinl Cymbals. Przed Wami nowa linia blach perkusyjnych Pure Alloy Custom. Czym różnią się od znanej dobrze serii Pure Alloy? Już wyjaśniamy…

Zanim jednak przejdziemy do serii Custom, zaznaczmy jeszcze, że w samej serii Pure Alloy także mamy dwa nowe modele w postaci Trash China w rozmiarze 12″ oraz Medium Ride 24″.

Seria Pure Alloy to profesjonalne talerze z brązu B12. Soninicze ustawione są gdzieś pomiędzy ciemniejszą w brzmieniu serią Byzance, a jaśniejszą Classic Custom. Blachy wykonywane są w Niemczech i mamy tu do czynienia z blachami kutymi komputerowo, co zwiększa ich powtarzalność brzmieniową. Widać jednak na nich wyraźne ślady nieregularnego kucia, co dodaje im dużego uroku.

Posłuchajcie zatem próbek nowych modeli Trash China w rozmiarze 12″ oraz Medium Ride 24″:

Meinl Cymbals Pure Alloy Custom

Czas zatem na zupełną nowość czyli blachy perkusyjne Meinl Pure Alloy Custom. Talerze te również produkowane są w Niemczech z tego samego brązu B12, ale już na pierwszy rzut oka odróżnia je oryginalne, surowe wykończenie na górnej powierzchni o nazwie “Custom Smoked-Bronze” o świetniej prezencji i odznaczającymi się śladami młotkowania. Dolna część jest z kolei wypolerowana i błyszcząca.

To oczywiście nie jedyna różnica bo głównym powodem jej stworzenia była chęć sprostania sugestiom samych użytkowników, którzy sugerowali producentowi, aby ten w ramach serii Pure Alloy zaproponował modele cieńsze, które cechowały by lżejszy atak, cieplejszy charakter i szybsze zanikanie, przy jednoczesnym zachowaniu szklistości i sustainu który użytkownicy serii Pure Alloy sobie chwalą.

Tak oto powstała nowa seria talerzy perkusyjnych Meinl Cymbals Pure Alloy Custom, w skład której wchodzi na dzień dzisiejszy sześć modeli.

Pure Alloy Custom 16” Medium Thin Crash (PAC16MTC)

Pure Alloy Custom 18” Medium Thin Crash (PAC18MTC)

Pure Alloy Custom 20” Medium Thin Crash (PAC20MTC)

Pure Alloy Custom 15” Medium Thin Hihats (PAC15MTH)

Pure Alloy Custom 18″ Trash Crash (PAC18TRC)

Pure Alloy Custom 22” Medium Thin Ride (PAC22MTR)

Więcej szczegółów
Producent: https://meinlcymbals.com
Dystrybutor: http://www.meinldistribution.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here