NAMM2017: Roland ELCajon – nowoczesne podejście do perkusji

0

Jakiś czas temu, gdy Roland wypuścił na rynek Cajón (hiszp. kahon) – wywołał tym niemałe poruszenie za sprawą nagrywanych w metrze filmów z perkusistką Heidi Joubert. Teraz wieńczy swoje dzieło, wypuszczając na rynek EC-10M ELCajon Mic Processor.

O amerykańskiej wersji afrykańskiego instrumentu Cajón, pisaliśmy w artykule Roland wciąż zaskakuje! ELCajon EC-10. Jednak nadszedł czas, zwieńczenia swego działa i Roland zaprezentował ELCajon EC-10M Mic Processor, nadający zupełnie innego wymiaru temu tradycyjnemu instrumentowi.
EC-10M to procesor brzmieniowy podłączany bezpośrednio do Cajón. Internet aż kipi od filmów pełnych treści szkoleniowych, jak używać obydwu instrumentów – choć EC-10M ciężko nazwać instrumentem 🙂
W każdym razie, wypuszczenie na rynek linii ELCajon przez Rolanda, było moim zdaniem strzałem w dziesiątkę. Nowoczesność technologii z afrykańską tradycją instrumentalną sięgającą kilkuset lub nawet kilku tysięcy lat, jest w moim mniemaniu tym, co było potrzebne tak podczas samych targów NAMM Show, jak i samemu Rolandowi.
Więcej informacji o linii produktów ELCajon znajdziecie na stronie producenta www.roland.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here