MEINL Percussion Cocktail Cajon Kit

0

Cajon kojarzony jest raczej z instrumentem solowym, choć oczywiście występujący często w towarzystwie innych. Meinl zaproponował jednak w tym roku bardzo ciekawe rozwiązanie w postaci całego “cajonowego zestawu perkusyjnego” o nazwie Cocktail Cajon Kit!

Nowa propozycja wydaje się być bardzo ciekawym i miejmy nadzieję trafionym pomysłem, który znajdzie swoich zwolenników także w naszym kraju, wypełniającą lukę między cajonem a klasycznym zestawem perkusyjnym. Co ma zatem do zaoferowania?

W centrum tytułowego zestawu jest oczywiście Meinl Cocktail Cajon, który został zaprojektowany w taki sposób, aby można go było doposażyć i stworzyć  pełnowartościowy kompaktowy zestaw perkusyjny o małej objętości, naśladujący zestaw koktajlowy.

W jego skład wchodzi zatem:

  • bęben basowy – Meinl Cocktail Cajon (PBASSCAJ)
  • werbel – Meinl Pickup Cajon Snare Tap (PCST)
  • tom – Meinl Pickup Cajon Tom Tap (PCTT)
  • bongo z wysokimi i niskimi tonami – Meinl Pickup Bongo Cajon (PBC1B)

Każdy z trzech dodatków zawiera pręt w kształcie litery L, który mocuje się do cajona za pomocą standardowych mocowań na śruby oczkowe. Oprócz bębnów w stylu cajon, ten zestaw zawiera również pedał nożny i miękki piankowy bijak oraz specjalne miotełki, które można bezpiecznie stosować na wykończeniach drewnianych. Szczotki zapewniają łagodny, a jednocześnie precyzyjny perkusyjny dźwięk. Każdy bęben w zestawie Cocktail Cajon jest wyposażony we własny przetwornik Piezo i wysokiej jakości wyjście jack, dzięki czemu można podłączyć i zwiększyć głośność w całym zestawie, gdy potrzebne jest dodatkowe wzmocnienie (kable audio nie są dołączone do zestawu więc trzeba wyposażyć się w nie oddzielnie).

Sugerowana cena zestawu MEINL Cocktail Cajon Kit to ok. 2.150 zł!

Zachęcamy Was także do zapoznania się z pełną listą nowych perkusjonaliów i akcesoriów od Meinl Percussion na rok 2020, które znajdziecie tutaj: http://meinlpercussion.com/fileadmin/percussion/downloads/PER-CATALOG20.pdf

Więcej szczegółów
Producent: https://meinlpercussion.com
Dystrybutor: http://www.meinldistribution.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here