Znamy kolejnych wykonawców Soudrive Festival

0

Tegoroczna edycja festiwalu Soundrive Fest zapowiada się coraz bardziej interesująco. Organizator imprezy, która ma odbyć się w dniach 31 sierpnia – 2 września w klubie B90 zaprezentował dziś listę następnej dziesiątki artystów, którzy zasilą szeregi i tak już mocnej obsady festiwalu.

Soundrive Fest odbędzie się w Gdańsku po raz szósty. Impreza jest jednym z ciekawszych wydarzeń na letniej scenie muzycznej. Organizatorzy od lat starają się zaprezentować na nim nieznanych szerokiej publiczności, dobrze zapowiadających się młodych artystów, bez względu na wykonywany przez nich gatunek muzyki.

Klub B90 opublikował wcześniej listę jedenastu zespołów, które w dniach 31 sierpnia – 2 września zaprezentują się w klubie B90 – więcej o nich przeczytacie na www.uptone.pl/muzyka/festiwal-soundrive-2017-oglosil-wykonawcow. Teraz do tego zestawienia dołącza kolejna dziesiątka, z której przede wszystkim pozwolimy sobie wymienić:

Waxahatchee – amerykańska artystka alternatywna, na jej punkcie kompletnie oszalał serwis Pitchfork. Debiutancki album Katie dostrzegli przede wszystkim pasjonaci niszowego grania utrzymanego w stylistyce lo-fi, ale już wydane w 2013 roku “Cerulean Salt” okazało się dużym sukcesem.

Sevdaliza –  dawniej irańska koszykarka, obecnie zjawiskowa reprezentantka klubowej elektroniki. Dobre wyniki na boisku zamieniła na program Ableton, a boisko na scenę. Jej nastrojowej muzyce towarzyszą równie mistyczne, zaskakujące teledyski. Debiutancki album Sevdalizy powinien pojawić się w sprzedaży jeszcze w tym roku.

Princess Nokia – Charyzmatyczna i bezkompromisowa. Wychowanie w nowojorskim Harlemie pokazało jej trudy i brudy życia codziennego. Jej utwory poruszają kwestie narkotyków, problemów z mężczyznami i coraz trudniejszym społeczeństwem. Trafi w gusta fanów rave czy drum’n’basu.

Dalej na scenie festiwalu usłyszycie też The Picturebooks – blues-rockową grupę pochodzącą z Niemiec, mroczny, prawie metalowy meksykański Ritualz, pop – rockowy angielski Artificial Pleasure, awangardowo – popowego polskiego wokalistę Ralpha Kamińskiego, industrialny francuski Shaârghot, noise’ową formację So Slow z Polski oraz kolejnych rodaków – rockmanów z White Starlite.

Soundrive Fest odbywać się będzie w dniach 31 sierpnia – 2 września w klubie B90 w Gdańsku.

Karnety na imprezę kosztują obecnie 80 zł, a w dniu festiwalu 100zł. Bilety kupicie tylko za pośrednictwem tickets.soundrive.pl.

Więcej o wykonawcach szukajcie na www.festival.soundrive.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj