“Zaklęcie” – atem z premierą najnowsze singla! [VIDEO]

0

Atem to projekt wokalistki i autorki tekstów Justyny Chachuły, który powstał we współpracy z dwoma gitarzystami – Krystianem Czerniewskim i Hubertem Müllerem. Zapraszamy do posłuchania ich najnowszego singla “Zaklęcie”.

Muzykę grupy atem wyróżnia przestrzenne brzmienie oraz sensualny głos Justyny, który niesie emocjonalne treści, a połączenie eterycznego wokalu z charakterystycznymi gitarami tworzy mieszankę muzyczną trudną do zamknięcia w ścisłych ramach – są w niej elementy oniryczne, ale także mocne i szorstkie.

>>>Najnowszy utwór dostępny także na Spotify: https://open.spotify.com/artist/atem<<<

Już ich pierwsze koncerty łączą się z sukcesami – zostali zauważeni przez Katarzynę Nosowską i Piotra Metza, którzy zakwalifikowali ich do Festiwalu Młodych Talentów i Jarocin Festiwal. Mają za sobą także wiele występów w całej Polsce m.in. jako support Darii Zawiałow.

Ostatnie lata atem przeznaczyli na pracę nad nowym materiałem, ukazującym ich inne, dojrzalsze oblicze. Za brzmienie nowych piosenek odpowiada Marcin Gajko (ceniony za współpracę m.in. z Brodką, Arturem Rojkiem, Darią Zawiałow).

Pierwszym, powrotnym singlem zespołu jest utwór Zaklęcie. To opowieść o mocy słów i pragnieniu zwrócenia uwagi na ich siłę. O tym, co niewidoczne, a może zadawać cierpienie. O niespełnionych obietnicach danych „na słowo”, które były dla kogoś ważne. O pragnieniu przeniesienia się w świat bardziej wrażliwy i czuły.

atem-fot_Ania-Ryn
atem: foto Ania-Ryń

“Tekst do „Zaklęcia” napisałam jako pierwszy z całego nowego materiału, w okresie sporego przebodźcowania różnymi komunikatami, które docierały do mnie ze świata – z telewizji, internetu, z przypadkowych i często niechcianych rozmów. My, ludzie, bardzo dużo mówimy. Słowa są narzędziem różnych „rozgrywek” między nami. W najgorszej sytuacji są osoby wysoko wrażliwe, których „sprzęt filtrujący niemiłe komunikaty” musi działać na większych obrotach. Chciałabym przywrócić słowu wartość, na jaką zasługuje. Wiem, że jest to nierealistyczne założenie i dlatego właśnie odwołuję się w tych piosenkach do świata baśni – przeniosłam sama siebie do wymyślonej przeze mnie przestrzeni.”

– komentuje Justyna

Co słychać w zespole atem?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj