“Wodymidaj” – Kwiat Jabłoni i Ralph Kaminski we wspólnym utworze

0

Zespół Kwiat Jabłoni opublikował w sieci teledysk do piosenki “Wodymidaj”. Do akustycznej realizacji ostatniego singla z debiutanckiej płyty “Niemożliwe” muzycy zaprosili kwartet smyczkowy oraz jednego z najciekawszych polskich artystów – Ralpha Kaminskiego.

Album “Niemożliwe” na półki sklepowe trafił w lutym 2019 i w zaledwie 7 miesięcy pokrył się złotem. Poprzednie kompozycje w bardzo szybkim tempie zdobyły popularność: “Dziś późno pójdę spać” (14 milionów wyświetleń), “Niemożliwe” (4 miliony wyświetleń) oraz “Dzień dobry” (2,5 miliona wyświetleń).

Kwiat Jabłoni to bratersko-siostrzany duet pop-folkowy. W ich repertuarze dominują polskie, autorskie piosenki o intrygujących tekstach i porywającej warstwie muzycznej, łączącej akustyczne instrumenty z elektroniką. Pomysł na nietypowe zestawienie mandoliny z fortepianem i dwoma wokalami został zaczerpnięty z nowego projektu amerykańskich muzyków: Brada Mehldau’a i Chrisa Thile. Do tego Kasia i Jacek dołączają elektroniczną perkusję, tworząc wyjątkową, świeżą i nowoczesną mieszankę brzmień.

Zespół wystąpił w 2019 roku na najważniejszych muzycznych wydarzeniach w Polsce, m.in. na festiwalu Pol’and’Rock, Open’er czy Enea Spring Break. Kasia i Jacek otrzymali także wyróżnienie na gali Mateuszów Trójki oraz byli nominowani w plebiscycie Róże Gali. Kwiat Jabłoni pracuje obecnie nad drugim albumem – data premiery nie jest jednak jeszcze znana.

Więcej o artystach na https://www.facebook.com/kwiatjabloni/ oraz https://www.facebook.com/kaminskiralph/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here