Voo Voo z koncertem w Teatrze Szekspirowskim

0

Legendarny zespół nie tak dawno temu obchodził swoje 30-lecie. To jednak nie czas, by usiąść na laurach. Zespół już w marcu planuje premierę kolejnego albumu, z którym już niebawem wyruszą w trasę koncertową.

Jak żartuje Wojciech Waglewski – Postanowiliśmy jeszcze raz zrobić płytę, której nikt nie będzie chciał kupić…

Problem w tym, że tak zapowiadany album “Dobry wieczór” z 2014 roku osiągnął efekt zgoła inny od prognozowanego – szybko zyskał status Złotej Płyty a piosenka „Gdybym” przez długie tygodnie utrzymywała się na pierwszych miejscach listy przebojów Radiowej Trójki. Czy i tym razem uda się powtórzyć ten nieprzewidziany sukces? Nowy album Voo Voo zawierał będzie zaledwie siedem, za to długich utworów, a każdy z nich będzie zatytułowany od kolejnych dni tygodnia. To wpłynie również na koncerty promujące nową płytę, a przecież  takie spotkania z muzyką tego zespołu mają swoją niepowtarzalną atmosferę.

Każdy koncert będzie miał inną dramaturgię, bo będziemy zaczynać w poniedziałek od Poniedziałku, we wtorki od Wtorku itd. Lubię takie wyzwania, choć nie wiem, co z tego wyniknie. – dodaje Waglewski.

Wojciech Waglewski jest kompozytorem i autorem wszystkich utworów na nowym albumie zespołu, który współtworzą: perkusista Michał Bryndal, basista Karim Martusewicz oraz saksofonista i wokalista Mateusz Pospieszalski. Płyta powstawała w grudniu 2016 i styczniu 2017 roku w Studiu S-4, a także w trójkowym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Za realizację dźwięku odpowiadał Jacek Gładkowski.  Piotr Emade Waglewski materiał zmiksował i współpracował przy jego produkcji.
Nowa płyta Voo Voo zatytułowana „7” ukaże się 7 marca 2017, a będzie ją promować utwór Środa.

Koncert Voo Voo odbędzie się 27 kwietnia 2017 o godzinie 20:00 w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim.

Bilety w cenach od 50 zł do 80 zł dostępne na www.bilety.teatrszekspirowski.pl.

Więcej o zespole znajdziecie na www.voovoo.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here