Ventolin, szalony czeski performer już w tym tygodniu w Pogłosie

0

Już za kilka dni, a dokładnie 28 marca w warszawskim Pogłosie wystąpi charyzmatyczny producent Ventolin. Oprócz artysty na scenie pojawi się także elektroniczno-gitarowy duet Żal.

Ventolin to elektroniczny projekt muzyczny Davida Doubeka, na co dzień wykładającego antropologię kulturową na Uniwersytecie Karola w Pradze. Rozpoczęta w 2007 roku jego elektroniczna przygoda to żywe, niekomputerowe, w pełni analogowe taneczne doświadczenie.
Ventolin kocha stare samplery, analogowe syntezatory i archaiczne automaty perkusyjne. Nie może żyć bez surowych dźwięków Detroit techno, Italo i Indian disco z lat 80. Rozpływa się w analogowej szorstkości, hałasie i niedoskonałościach. Teledysk do utworu “Disco Science” mając ponad milion wyświetleń na YouTubie i Facebooku stał się wielkim alternatywnym hitem w Czechach i Europie.
Jego live-actowe sety ciężko opisać – to po prostu trzeba zobaczyć. Taneczna elektronika idzie tu w parze z awangardowym minimalizmem, a wszystko połączone jest z szaloną choreografią i stroną wizualną.

Więcej o artyście na www.facebook.com/ventolincz


KTO: Ventolin + Żal
KIEDY: 28.03 2019, godz. 20:00
GDZIE: Pogłos // Warszawa
Bilety: 20/25/30 zł w dniu koncertu.

Bilety do kupienia na www.goingapp.pl

Więcej o wydarzeniu na www.facebook.com/events/291528751510338


Żal to taneczno – piosenkową elektronika, okraszona brudnymi gitarowymi solówkami. W ich instrumentarium wchodzą: analogowa drummaszyna, monofoniczny analogowy syntezator i pętle nagrane na ciepłych analogowych syntezatorach, oraz gitara i wokal. 14 września światło dzienne ujrzał album “Teodor” nakładem niezależnego wydawnictwa Serious Records.

Więcej o zespole na www.facebook.com/zalduet.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here