Taconafide – wspólna trasa koncertowa Taco Hemingwaya i Quebonafide

0

Dwie wielkie gwiazdy polskiej sceny hiphopowej, Taco Hemingway i Quebonafide ogłosili wspólne wydawnictwo i zapowiedzieli trasę koncertową. Projekt nazywa się Taconafide.

Dwóch raperów, zaliczanych do najpopularniejszych artystów młodego pokolenia, postanowiło połączyć siły. Taco Hemingway i Quebonafide przygotowali wydawnictwo “Soma 0,5 mg” – jeden z najbardziej niespodziewanych albumów tego roku w polskiej muzyce. Premierę wyznaczono na 13 kwietnia 2018 roku. Pierwszym singlem promującym wydawnictwo jest “ART-B”. W pierwszym publikowanym utworze artyści bezbłędnie uchwycili jasne i ciemne strony swojej popularności. Filip i Kuba rapują: “żyję jakbym wygrał w Lotto”, ale czy wygrana w loterii naprawdę przynosi szczęście? Odpowiedzi na to pytanie należy szukać w premierowym materiale. Nagrania można posłuchać poniżej.

Preorder albumu “Soma 0,5 mg” ruszył i jest dostępny pod adresem Taconafide.com. Limitowany nakład preorder dystrybuowany będzie w formie unikatowego digipacka z remiksami oryginalnych utworów oraz produkcjami, które nie pojawiły się na płycie.
Krążek “Soma 0,5mg” promować będzie niepowtarzalna trasa koncertowa Ekodiesel Tour. To jedyna planowana wspólna trasa artystów.

Harmonogram przedstawia się następująco: 

19 kwietnia – Kraków
21 kwietnia – Warszawa
22 kwietnia – Katowice
24 kwietnia – Poznań
26 kwietnia – Gdańsk
27 kwietnia – Łódź
28 kwietnia – Wrocław

Szczegółowe informacje na temat biletów oraz dokładnych lokalizacji zostaną udostępnione wkrótce.

Taco Hemingway (prywatnie Filip Szcześniak) to jeden z najgorętszych młodych artystów, o sławie wykraczającej poza środowisko hiphopowe, z którego się wywodzi. Na dotychczasowych krążkach “Trójkąt warszawski” (2014) oraz nagrodzonym Fryderykiem “Umowa o dzieło” (2015) uwagę zwracają przede wszystkim znakomite teksty, z którymi z łatwością utożsamiają się młodzi ludzie w całej Polsce. Singel “Następna stacja” dotarł na szczyt Listy Przebojów Trójki. Jego ostatnie wydawnictwo to “Szprycer” z 2017 roku.
Więcej o Taco Hemingwayu na www.facebook.com/tacohemingway.

Quebonafide naprawdę nazywa się Kuba Grabowski. Był członkiem duetu Yochimu, a także współpracował z takimi twórcami jak Czesław Mozil, Pawbeats, KRS-One, Ten Typ Mes, ReTo, Solar, Eripe, Paluch czy Popek Monster. W dorobku ma dwa solowe albumy “Ezoteryka” (2015) i “Egzotyka” (2017).
Więcej informacji o Quebonafide znajdziecie na www.facebook.com/Quebonafide.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj