Sebastian Riedel i Cree w lutym w Starej Piwnicy

0

Znany fanom bluesa, zespół Cree z Sebastianem Riedlem wystąpi 9 lutego w klubie muzycznym Stara Piwnica we Wrocławiu.

Zespół występuje w składzie:
Sebastian Riedel – gitara, śpiew, harmonijka
Sylwester Kramek – gitara
Lucjan Gryszka – gitara basowa
Kuba Majerczyk – perkusja
Adam Lomania – instr. klawiszowe

Koncert obędzie się 9 lutego 2017 o godzinie 20.00 w klubie muzycznym Stara Piwnica we Wrocławiu.

Ceny biletów zaczynają się od 35 zł (tylko 50 sztuk, wyłącznie na rezerwację pod adresem [email protected]), 40 zł – przedsprzedaż, do 45 zł – w dniu koncertu.

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.biletyna.pl.

Po bieżące informacje o koncercie zapraszamy na stronę www.facebook.com/events/229548690835597.


Zespół Cree został założony w 1993 roku w Tychach przez Sebastiana Riedla i Sylwestra Kramka.
Nazwę pomógł wymyślić ojciec Sebastiana, Rysiek Riedel, który zawsze fascynował się życiem i historią Indian. Sam także wspominał, że chciałby mieć zespół o takiej nazwie. Syn spełnił marzenie ojca i tak powstał zespół Cree.
W tym samym roku zespół zadebiutował w Tychach, kolejne zaś lata poświęcił na tworzenie i doskonalenie swoich umiejętności.
Ogólnopolski debiut Cree odbył się w 1997 r. podczas I Festiwalu Młodej Kultury a pierwszym sukcesem było zdobycie Grand Prix VI Olsztyńskich Nocy Bluesowych.
Następnym etapem na drodze Cree do zaprezentowania swojej twórczości szerszej publiczności był koncert w Sali Kongresowej w Warszawie, jako support przed Johnem Mayallem.
W grudniu 1998 roku zespół rozpoczął współpracę z wytwórniami Pomaton EMI i Scena FM i nagrał swoją pierwszą płytę. Zarejestrowano wówczas cały materiał z poprzedniej płyty, wprowadzając drobne korekty w brzmieniu utworów i dodając jeden nowy utwór pt. Czyja to wina, może Twoja też …
W roku 2000 wokalista zespołu Cree, Sebastian Riedel zajął 2-gie miejsce w kategorii : najlepszy wokalista bluesowy w plebiscycie miesięcznika Twój Blues.
Jednym z najważniejszych wydarzeń tego roku dla zespołu było podsumowanie 10-letniej działalności artystycznej. Z tej okazji zespół wydał płytę pt. Parę lat, umieszczając na niej 10 utworów z poprzednich płyt (kilka w innych aranżacjach), w tym jeden nowy pt. Parę Lat.
W grudniu 2007 roku zespół Cree wydał kolejną, piątą już płytę Tacy sami. Płyta zebrała dobre recenzje w prasie muzycznej.
W maju 2009 roku zespół Cree wystąpił we Wrocławiu na Thanks Jimi Festival, poświęconym Jimiemu Hendrixowi. Na głównej scenie tego festiwalu pojawił się wokalista grupy Cree Sebastian Riedel i tacy muzycy jak: Leszek Cichoński,Mieczysław Jurecki i Marek Raduli. Wraz z 6000 uczestników festiwalu zagrali utwór Hey Joe , bijąc tym samym rekord Guinnessa.
6 czerwca 2009 r. miało miejsce kolejne ważne wydarzenie w historii zespołu. W pięknej scenerii Teatru Śląskiego w Katowicach, przy współudziale orkiestry kameralnej AUKSO, zespół Cree obchodził kolejny jubileusz: 15-lecia działalności artystycznej. Koncert ten został udokumentowany i wydany na płycie 15.
Obecnie zespół Cree pracuje nad nowym materiałem na kolejną płytę.

Mottem zespołu i jego myślą przewodnią są słowa często używane przez Sebastiana Riedla: Żeby żyć trzeba grać, żeby grać trzeba żyć.

Więcej informacji o zespole znajdziecie na oficjalnym profilu pod adresem www.facebook.com/cree.tychy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj